الکترونیک آرتس به ساخت بازی براساس سری Star Wars ادامه خواهد داد

15 بهمن 1399 - 12:14

با وجود آن‌که قرارداد انحصاری ساخت بازی‌ براساس فرنچایز Star Wars طی دو سال آینده برای الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به پایان خواهد رسید، اما به نظر می‌رسد این شرکت همچنان به ساخت عناوین جدید و قدیمی از این مجموعه ادامه خواهد داد.

شرکت لوکاس‌فیلم گیمز (Lucasfilm Games) مدتی پیش به صورت رسمی از ساخت یک بازی جدید از Star Wars با همکاری یوبی‌سافت (Ubisoft) خبر داد. این شرکت اعلام کرد که قرارداد ساخت بازی براساس Star Wars برای الکترونیک آرتس رو به پایان است. با این حال، اندرو ویلسون (Andrew Wilson)، مدیرعامل الکترونیک آرتس در جریان ارائه‌ی آخرین گزارش مالی اعلام کرد که این شرکت همچنان به سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی بازی‌های قدیمی و جدید بر اساس مجموعه‌ی Star Wars ادامه می‌دهد.

در خصوص Star Wars، ما فعلا چیزهای جدیدی در این‌جا معرفی نخواهیم کرد اما آنچه می‌خواهم بگویم این است که اگر به تاریخچه‌ی ما با این مجموعه نگاه کنید، یک رابطه‌ی طولانی و بسیار سودآور داشته‌ایم. این رابطه ابتدا با لوکاس آرتس یا لوکاس فیلم و سپس با لوکاس‌فیلم به عنوان بخشی از دیزنی ادامه داشت.

ما آی‌پی‎‌های مختلفی از این مجموعه شامل Star Wars Knights of the Old Republic, Galaxy of Heroes, Battlefront, Jedi: Fallen Order و Squadrons ایجاد کردیم. این رقم بیش از ۳ میلیارد دلار سود خالص و ۵۲ میلیون بازی فروخته شده را به نمایش می‌گذارد و Galaxy of Heroes نیز یک آی‌پی میلیارد دلاری محسوب می‌شود.

همان‌طور که ما این بخش‌های بسیار قدرتمند از این فرنچایز را ارائه دادیم، می‌توانید انتظار داشته باشید که برای آینده به سرمایه‌گذاری بر روی تجارب جدید از Star Wars ادامه دهیم.

پیش از این اشاره شده بود که الکترونیک آرتس تا سال ۲۰۲۳، قرارداد انحصاری ساخت بازی براساس Star Wars را در اختیار خواهد داشت. این امر نشان می‌دهد که بازی جدید یوبی‌سافت تا سال ۲۰۲۳ منتشر نخواهد شد. همچنین الکترونیک آرتس در ماه می ۲۰۲۰ اعلام کرد که ساخت دنباله‌ی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order با توجه به فروش بسیار خوب نسخه‎‌ی اول، در دستور کار قرار دارد.

آرینmeysambDaenerys Targaryen@alistarمجید نوریT800
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید