الکترونیک آرتس: خرید کدمسترز امکان انتشار بازی‌های ریسینگ سالانه‌ای را فراهم می‌کند

15 بهمن 1399 - 11:38

الکترونیک آرتس (Electronic Arts) می‌گوید که خرید استودیوی کدمسترز (Codemasters) موجب می‌شود تا بازی‌های ریسینگ به صورت سالانه منتشر شوند.

شرکت الکترونیک آرتس امتیاز آی‌پی‌های ریسینگ Need For Speed و Burnout را در دست دارد. با این حال، خرید شرکت کدمسترز که تخصص ویژه‌ای در ساخت عناوین ریسینگ دارد، موجب می‌شود تا الکترونیک خود را بیشتر در این سبک اثبات نماید.

در چند سال اخیر، نسخه‌های جدید Need For Speed با فاصله‌های زمانی دو ساله منتشر می‌شدند. شرکت الکترونیک آرتس در سال گذشته، وظیفه‌‌ی ساخت نسخه‌های جدید این مجموعه را به استودیوی کرایتریون گیمز (Criterion Games) محول کرد. شرکت کدمسترز ناشر و سازنده‌ی سری بازی‌های Dirt، Grid و OnRush محسوب می‌شود. این شرکت مدتی پیش امتیاز ساخت بازی براساس مسابقات WRC را نیز کسب کرد.

الکترونیک آرتس در جریان ارائه‌ی گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی سوم درباره‌ی خرید احتمالی شرکت کدمسترز صحبت کرد. این شرکت اشاره کرد که معامله‌ی ۱٫۲ میلیارد دلاری با کدمسترز یک رهبری جهانی در عناوین مسابقه‌ای ایجاد می‌کند و الکترونیک آرتس را قادر می‌سازد بازی‌های جدید سبک ریسینگ را به سالانه منتشر کند.

سه مدیر کدمسترز اخیراً توافق‌نامه لازم را برای پیشنهاد خرید الکترونیک آرتس در جلسه‌ای که قرار است در ۳ فوریه برگزار شود، منعقد کردند. آن‌ها امیدوارند این معامله حمایت کافی از سهام‌داران همکار را بدست آورد تا سرانجام تصویب شود. فرانک سگنیر (Frank Sagnier)، مدیرعامل کدمسترز و ایان بل (Ian Bell)، مدیرعامل استودیوی اسلایتلی مد (Slightly Mad)، در در مجموع ۴٫۳۴٪ سهام این شرکت (کدمسترز) را در اختیار دارند. موافقت آن‌ها برای رأی مثبت در مورد خرید در حال حاضر لازم‌الاجرا است. هیئت مدیره‌ی کدمسترز نیز به اتفاق آرا توصیه کرده است که سهام‌داران شرکت در جلسه‌ی ذکر شده که در وارویک شایر برگزار خواهد شد، به نفع خرید الکترونیک آرتس رأی دهند.

Star1meysambmatrix4221489@alistarT800کسری نراقی
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید