الکترونیک آرتس نسبت به آینده‌ی بایوور اطمینان دارد

15 بهمن 1399 - 10:54

علی‌رغم این‌که مدتی پیش برخی از اعضای کلیدی بایوور (Bioware) از این استودیو جدا شدند، اما با این حال الکترونیک آرتس (Electronic Arts) همچنان به آینده‌ی این توسعه‌دهنده‌ی خوش‌سابقه در ساخت عناوین نقش‌آفرینی اطمینان دارد.

حدود دو ماه قبل کیسی هادسون (Casey Hudson)، از خالقین مجموعه‌ی Mass Effect و مارک دارا (Mark Darrah)، تهیه‌کننده‌ی اجرایی سری Dragon Age، از استودیوی بایوور جدا شدند. با این حال، مدیرعامل الکترونیک آرتس در جریان ارائه‌ی جدیدترین گزارش مالی این شرکت اشاره کرد که همچنان نسبت به آینده‌‌ی استودیوی مذکور خوشبین است.

استودیوی بایوور در طول چند سال اخیر با ساخت بازی‌های Mass Effect: Andromeda و Anthem با انتقادات فراوانی مواجه شده است. این استودیو اخیراً تاریخ انتشار Mass Effect: Legendary Edition که ریمستر سه‌گانه‌ی اصلی به شمار می‌رود، اعلام کرد. بایوور در حال حاضر بر روی پروژه‌ی Anthem 2.0 و همچنین نسخه‌های جدید مجموعه‌ی Mass Effect و Dragon Age کار می‌کند.

در جریان جلسه‌ی گزارش جدید مالی الکترونیک آرتس، یکی از سرمایه‌گذاران خروج اخیر اعضای کلیدی بایوور را زیر سوال برد. آقای اندرو ویلسون، مدیرعامل الکترونیک آرتس، انتقادات صورت گرفته از بایوور در چند سال اخیر را تایید کرد. با این حال اشاره کرد که آن‌ها همچنان کار این استودیو را تمجید می‌کنند و به آینده‌ی آن اطمینان دارند. ویلسون در ادامه گفت اگرچه ممکن است از خارج به نظر برسد که بایوور با موانع مختلفی مواجه شده، اما در حقیقت این استودیو طی چندین سال گذشته در حال بررسی مسیرهای تازه و ابتکاری‌تر بوده است.

اندرو ویلسون در این خصوص اظهار داشت:

من فکر می‌کنم در چند سال اخیر و در دنیای خارج، این‌طور به نظر می‌رسد که بایوور با موانع و مشکلات مختلفی مواجه شده است، اما در حقیقت آن‌ها به دنبال مسیرهای تازه، خلاقانه و با نوآوری هستند و ما نسبت به این موضوع بسیار مطمئن هستیم.

ویلسون به دو فرنچایز بزرگ Mass Effect و Dragon Age اشاره کرد و گفت الکترونیک آرتس و بایوور برنامه‌های مختلفی برای این دو مجموعه‌ی بزرگ دارند. وی در ادامه به جدایی کیسی هادسون و مارک دارا از بایوور اشاره کرد و توضیح داد که تغییراتی از این دست طبیعی است و همواره در شرکت‌های مختلف اتفاق می‌افتد.

کیسی هادسون و مارک دارا از دوستان خوب من هستند و ما احترام فوق‌العاده‌ای برای آن‌ها قائل هستیم. این جدایی‌ها به طور طبیعی در بسیاری از شرکت‌ها رخ می‌دهند و ما از رهبری فعلی آن استودیو احساس بسیار خوبی داریم.

در حال حاضر سامانتا رایان (Samantha Ryan)، مدیر کل استودیو، متیو گلدمن (Matthew Goldman)، مدیر نوآوری Dragon Age و مایک گمبل (Mike Gamble) وظیفه‌ی رهبری بایوور را برعهده دارند. به نظر می‌رسد بایوور برنامه‌های مختلفی را برای سال‌های پیش‌رو در نظر دارد. Mass Effect: Legendary Edition در بهار سال جاری منتشر می‌شود. از طرف دیگر، یک تیم باتجربه و کهنه‌کار بر روی نسخه‌ی جدید Mass Effect کار می‌کنند. همچنین بازی Dragon Age 4 نیز زیر نظر تیم دیگری از بایوور در دست توسعه قرار دارد. با توجه به صحبت‌های اندرو ویلسون، به نظر می‌رسد بایوور کاملاً تحت حمایت و پشتیبانی الکترونیک آرتس قرار دارد و این شرکت نسبت به آینده‌ی استودیوی مذکور اطمینان خواهد داشت. در هر صورت امیدواریم آینده‌ی خوبی در انتظار این توسعه‌دهنده‌ی پرسابقه باشد.

آرینmeysamb@alistar
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید