شایعه: استودیوی جدید شرکت مایکروسافت بازی‌های انحصاری بزرگی دارد

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت پس از خرید شرکت بتسدا (Bethesda) در سال ۲۰۲۰، همچنان قصد دارد زیرمجموعه‌های تولیدی خود را افزایش دهد؛ چرا که اخیرا شایعاتی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهد بخش ایکس‌باکس یک استودیوی جدید به همراه انحصاری‌های بزرگ را خریداری کرده است.

در سال گذشته بود که شرکت مایکروسافت در خبری رسمی اعلام کرد که شرکت بتسدا سافتورکز (Bethesda Softworks) را خریداری کرده و از این طریق بازی‌های بزرگی از مجموعه‌های Elder Scrolls و Fallout را در آینده به انحصار خود درآورده است. این خبر که به صورت ناگهانی و هیجان‌انگیز بود، برای طرفداران بخش ایکس‌باکس بسیار خوشایند بود اما به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت قصد دارد با توجه به رویه‌ی سرویس‌-محور بودن خود در نسل نهم، سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس را با تصاحب استودیوهای بیشتر پررونق‌تر سازد.

در حال حاضر استودیوهای بزرگی به مانند ۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳ Industries)، آبسیدین (Obsidian)، ریر (Rare)، آندد لبز (Undead Labs) و موارد دیگر در زیرمجموعه‌ی بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت قرار دارند و مجموعه‌های بزرگی به مانند Age of Empires ،Forza و Halo در انحصار پلتفرم‌های این شرکت قرار دارند.

اخیرا یک کاربر یوتیوب (YouTube) و منتقد بازی تحت عنوان ACG در اپیزودی از برنامه‌ی Defining Duke Podcast حضور پیدا کرد و به خرید یک استودیوی جدید از سوی شرکت مایکروسافت اشاره داشت. وی در توضیحات خود اظهار داشت این استودیوی جدید می‌تواند برای هواداران به منزله‌ی یک غافل‌گیری سطح B (یا به عبارتی B-level surprise) باشد. با این حال کاربر ACG هنوز جزئیات بیشتری در مورد این استودیوی جدید را منتشر نکرده است اما اظهار داشت دوستان زیادی در مجموعه‌های مختلف مربوط به بازی دارد و نمی‌تواند به خاطر آن‌ها نام استودیوی موردنظر را ذکر کند.

در همین راستا چندی پیش آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت به هواداران اعلام کرده بود که قرار است استودیوهای جدیدی به این مجموعه اضافه شوند. این بیانیه‌ی رسمی آقای فیل اسپنسر در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد و با توجه به گذشت چند ماه از آن زمان، شاید این استودیوی جدید به زودی توسط مایکروسافت به مخاطبان معرفی شود.

34
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید