نقد و بررسی کنسول ایکس باکس سری X

ایکس باکس سری X

کنسول نسل جدید مایکروسافت طراحی شده است تا بازی‌های ویدیویی به افق‌هایی دست یابند که پیش از این دست یافتنی نبودند. هر بار با یاد کردن از «نسل بعدی» به صورت ناخودآگاه به تفاوت‌هایی اشاره می‌کنیم که سخت‌افزارهای جدید می‌توانند به ارمغان بیاورند و کنسول ایکس باکس سری X دقیقاً به دنبال عملی کردن همین موضوع است. با توجه به این که هنوز حتی یک سال هم از عرضه این کنسول نسل نهمی نگذشته، شاید نتوان به صورت قاطع درباره تغییری که حقیقتاً ایجاد کرده است سخن گفت اما می‌توان ویژگی‌هایی را بررسی کرد که شاید به این تغییرات منجر شوند.

در وهله اول مایکروسافت کنسولی را تدارک دیده است که در خیلی از جهات، شبیه به یک رایانه شخصی قدرتمند به نظر می‌رسد. می‌توان گفت که ایکس باکس سری X با محقق کردن مزایایی که همیشه برای رایانه‌های شخصی ذکر می‌شده‌اند، بیشتر از هر زمان دیگری خلل میان کاربران این پلتفرم‌ها را کاهش داده است. استفاده از حافظه پرسرعت SSD، یک پردازنده فوق‌العاده قوی، پشتیبانی از نرخ فریم ۱۲۰ هرتز و همچنین پشتیبانی از ویژگی عقب‌رو، مواردی است که پیش از این تنها به واسطه رایانه‌های شخصی قابل دست‌یابی بود.

ایکس باکس سری X

با این حال پس اگر کنسول مایکروسافت یک نسخه تغییریافته از همان رایانه‌های شخصی دوست داشتنی است، چرا باید به سمتش برویم؟ در حقیقت برچسب قیمت ۴۹۹ دلار ایکس باکس سری X معادلات را تغییر می‌دهد. از آن سو برای تهیه رایانه‌ای که بتواند قدرت مورد نیاز برای بازی‌های روز را فراهم کند، عملاً‌ با قیمتی کمتر از ۳۰۰۰ دلار قابل تصور نیست و قابلیت آسان‌تر و دوره تضمین شده کنسول نسل نهمی مایکروسافت، عرصه را برای تصمیم‌گیری به شدت تغییر می‌دهد. در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف غول جدید مایکروسافت می‌پردازیم و ذکر می‌کنیم که چرا می‌توان تجربه لذت‌بخش یک رایانه‌ شخصی قدرتمند را از طریق این کنسول تجربه کرد.

برای خواندن «نقد و بررسی کنسول ایکس باکس سری X» با کلیک روی این متن، به صفحه مربوطه در تکفارس مراجعه کنید.

Y.RAli Hassan nejadLittle∞GodAmirtheGRBPlayStation Studios PS5meysambbayenziaDk-_-Manمجید نوریT800X.gamerNinja Theory
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید