توسعه‌دهندگان Ori and the Will of the Wisps مقداری از درآمد آن را صرف خیریه کردند

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

اخیرا استودیوی مون (Moon Studio) که توسعه‌ی عنوان پلتفرمر و تحسین‌شده‌ی Ori and the Will of the Wisps را بر عهده داشته است، به همراه ناشرین این اثر یعنی شرکت‌های iam8bit و Skybound Games بیش از ۵ درصد از درآمد فروش نسخه‌ی نینتندو سوییچ را در یک خیریه به امور مراقبت و نجات جنگل‌ها اختصاص دادند و با این کار به نگهداری ۲۹ هزار هکتار از جنگل‌ها و درختان کمک کردند.

طبق اعلام استودیوی مون، با همکاری دو شرکت iam8bit و Skybound Games قرار بر این شد که بیش از ۵ درصد درآمد فروش نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Ori and the Will of the Wisps به موسسه‌ی خیریه‌ی Rainforest Trust اختصاص یابد. البته این مقدار تنها از میزان فروش این بازی در تاریخ ۸ تا ۱۳ دسامبر سال گذشته حساب خواهد شد و این موضوع شامل فروش دیجیتالی آن بر روی کنسول نینتندو سوییچ هم می‌شود. طبق اعلام استودیوی مون، درآمد فروش نسخه‌ی Collectors’ Editions بازی Ori and the Will of the Wisps توسط شرکت iam8bit و درآمد فروش نسخه‌های دیجیتالی توسط شرکت Skybound Games نیز در این برنامه‌ی خیریه گنجانده می‌شوند. با توجه به این منابع، مبلغ ۲۵ هزار دلار توسط استودیوی مون برای موسسه‌ی خیریه‌ی Rainforest Trust جمع‌آوری شد که با مشارکت دو ناشر بازی، این مبلغ به ۵۸ هزار دلار افزایش یافت.

سازمان Rainforest Trust در واقع یک موسسه‌ی خیریه است که با ایجاد مناطق حفاظت شده با مشارکت سایر سازمان‌های بین‌المللی و جوامع محلی، در راستای حفاظت از جنگل‌های بارانی در سراسر جهان فعالیت می‌کند. آن‌ها تاکنون از ۳۳ میلیون هکتار جنگل بارانی حفاظت نموده‌اند و در تلاش هستند تا بودجه‌ی لازم برای مراقبت از ۵۰ میلیون هکتار دیگر را نیز تأمین نمایند. حال این سازمان به لطف کمک سازنده و ناشرین بازی Ori and the Will of the Wisps می‌تواند ۲۹ هزار هکتار دیگر که به وسعت شهر منهتن خواهد بود را تحت پوشش خود قرار دهد.

اخیرا آقای جان گیبسون (Jon Gibson) یکی از مالکین شرکت Iam8bit در یک مصاحبه به بیان توضیحاتی در مورد مشارکت در این امر خیریه پرداخت. وی اظهار داشت که با توجه به ماهیت بازی فوق‌العاده‌ی Ori and the Will of the Wisps که در مورد جنگلی زیبا و فانتزی و در امان نگه داشتن موجودات مختلف آن روایت می‌شود، تیم توسعه و نشر این عنوان تصمیم گرفتند با موسسه‌ی Rainforest Trust همکاری نمایند تا از درآمد خود در راستای ماهیت بازی Ori and the Will of the Wisps بهره برده باشند.

بازی Ori and the Will of the Wisps هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نینتندو سوییچ، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. در پایان شما می‌توانید نقد و بررسی این اثر را در سایت گیمفا مشاهده نمایید.

20
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید