شرکت اکتیویژن پتنت جدیدی را در راستای ارتقاء پخش مسابقات ورزش‌های الکترونیک به ثبت رساند

11 بهمن 1399 - 10:43

شرکت اکتیویژن (Activision) به تازگی پتنت جدیدی را در رابطه با پخش ورزش‌های الکترونیک (Esports) به ثبت رسانده است که انتظار می‌رود در آینده‌ای نه‌چندان دور باعث افزایش بیش از پیش بینندگان آنلاین این نوع مسابقات خواهد شد.

بدون شک برگزاری مسابقات ورزش‌های الکترونیک را می‌توان یکی از روبه رشدترین پدیده‌های صنعت بازی‌های ویدئویی دانست. این مسابقات سالانه میزبان میلیون‌ها تماشاچی از سراسر جهان به صورت حضوری و غیرحضوری است که در آن صدها تیم حرفه‌ای به رقابت با یکدیگر می‌پردازد. همچنین مسابقات الکترونیک در سال‌های اخیر درآمد بسیاری را برای کمپانی‌های بزرگ بازی‌سازی و اسپانسرهای تیم‌های مشهور این نوع مسابقات به همراه داشته است و با توجه به جدیدترین ثبت اختراع شرکت اکتیویژن، به نظر می‌رسد این کمپانی قصد دارد بیش از گذشته بازی‌بازان را به سمت تماشای مسابقات ورزش‌های الکترونیک سوق دهد.

Esports

بر اساس مطالب ذکر شده در توضیحات این ثبت اختراع، به نظر می‌رسد شرکت اکتیویژن قصد دارد تا به زودی اطلاعات کامل تمامی بازی‌بازان و گروه‌های شرکت‌کننده در مسابقات الکتریکی را به صورت لحظه به لحظه در اختیار طرفداران قرار دهد؛ همانند آن چیزی که تا پیش از این نیز در ورزش‌های دیگری همچون فوتبال و بسکتبال شاهد آن‌ها بودیم، شما قادر خواهید بود تا به صورت کامل تعداد تیرهای شلیک شده، درصد گلوله‌های برخورد شده، دقت، محل اصابت گلوله‌ها و ده‌ها مورد دیگر را به صورت زنده مشاهده کنید.

در بخش دیگری از این پتنت اطلاعاتی ذکر شده است که به نظر می‌رسد در حال اشاره کردن به امکان بازپخش و یا حتی پخش آنلاین مسابقات جهانی در محیط داخلی بازی است، به طوری که بازی‌بازان قادر خواهند بود تا به عنوان یک روح در نقشه بازی حضور داشته باشند و نبردها را از زاویه‌ی دلخواه خود به عنوان یک تماشاگر مشاهده کنند.

همچنین در بخشی از این پتنت آمده است که شما قادر خواهید بود تا در صورت تمایل اطلاعات کامل بازی‌بازان مورد علاقه‌ی خود از جمله سلاح و گجت‌های مورد استفاده‌ و موارد جزئی دیگر مربوط به آن‌ها را در مسابقات گوناگون به صورت کامل زیرنظر بگیرید تا از این اطلاعات برای ایجاد و بهبود استراتژی‌های شخصی خود استفاده کنید.

حال باید منتظر بمانیم و ببینیم تا شرکت اکتیویژن چه زمانی موفق به پیاده‌سازی جدیدترین ایده‌های خود در رابطه با ورزش‌های الکترونیک خواهد شد. نظر شما در رابطه با موارد ذکر شده در جدیدترین پتنت این کمپانی چیست؟

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید