سگا در حال جدا کردن بخش‌های سرگرمی و بازی‌های ویدئویی است

۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹

سگا (SEGA) اخیراً اعلام کرده که در حال تغییر ساختار کسب و کار خود است. طبق اطلاعات منتشر شده، این شرکت قصد دارد از تاریخ ۱۲ فروردین (۱ آوریل) بخش‌های بازی‌های کنسولی/رایانه‌های شخصی را از کسب و کار سرگرمی خود (دستگاه‌های آرکید (Arcade) و Pachinko) جدا کند. در کنار این بیانیه، سگا همچنین اعلام کرد که توشیهیرو ناگوشی (Toshihiro Nagoshi)، مدیر ارشد بخش خلاقیت سگا نیز از این سمت کناره‌گیری خواهد کرد.

شرکت سگا در گزارش خود اعلام کرده که هدف از جدا کردن کسب و کار‌های خود، «سرعت بخشیدن به توسعه‌ی جهانی کسب و کار از طریق ساده سازی ساختار شرکت و سرعت بخشیدن به روند تصمیم گیری» است. در نظر داشته باشید که هر دو شرکت حاصل از این تغییر ساختار همچنان تحت مالکیت شرکت سگا خواهند بود.

از طرف دیگر، آقای توشیهیرو ناگوشی که یکی از مدیران مهم اجرایی شرکت سگا محسوب می‌شد، به زودی به عنوان مدیر نوآوری به فعالیت خود در این شرکت ادامه خواهد داد. این تغییر سمت احتمالاً سبب خواهد شد تا ناگوشی بتواند از مسئولیت‌های مدیریتی خود فاصله گرفته و بیشتر برروی روند توسعه‌ی بازی‌ها تمرکز کند.

در طی چند سال اخیر، ناگوشی به عنوان کارگردان اجرایی برروی عناوین مختلفی از سری Yakuza مانند Yakuza 0 ،Yakuza Kiwami و… کار کرده است. علاوه بر این، او نقش تهیه کننده را نیز در توسعه‌ی بازی‌های دیگر سگا مانند Sakura Wars ،Mario and Sonic at the Olympic Games: Tokyo 2020 ،Team Sonic Racing داشته است.

جالب است بدانید که با جدا کردن کسب و کار‌های سگا، دوباره گمانه زنی‌های مربوط به خریداری شدن سگا شکل گرفته‌اند. با توجه به این تغییر ساختاری، سگا می‌تواند به راحتی تنها بخش بازی‌های ویدئویی خود را به یک شرکت دیگر بفروشد. حال باید دید که این تغییرات سازمانی چگونه برروی عملکرد این شرکت و استودیوهای آن تاثیر خواهند گذاشت.

18
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید