پیتر مور رئیس سابق کمپانی الکترونیک آرتز به صنعت بازی‌های ویدئویی بازگشت

3 بهمن 1399 - 00:06

پیتر مور مدیر عامل سابقه کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، مدت کوتاهی صنعت بازی را ترک کرد و به عنوان مدیرعامل باشگاه لیورپول به فعالیت پرداخت، اما اکنون او دوباره به این صنعت برگشته و در Unity فعالیت خواهد کرد.

پیتر مور (Peter Moore)، قبلا در بخش EA Sports شرکت الکترونیک آرتز خدمت می‌کرد که مدیریت همه‌ی عناوین مختلف ورزشی این شرکت مانند FIFA و Madden را بر عهده داشت. او الکترونیک آرتز و صنعت بازی را به طور کامل در فوریه ۲۰۱۷ ترک کرد تا مدیر عامل باشگاه فوتبال لیورپول شود، اما پس از استعفا از آن سمت در تابستان گذشته، مور اعلام کرد که به صنعت بازی‌های ویدئویی باز می‌گردد.

او به شرکت یونیتی (unity) پیوست تا به عنوان مدیر کل اجرایی این شرکت فعالیت کند. مور این خبر را از طریق توییتر اعلام کرد و در آنجا ابراز خرسندی کرد که دوباره به بسیاری از دوستان قدیمی خود پیوسته است. در واقع، مدیر عامل فعلی یونیتی، جان ریچیتیلو، رئیس قدیمی مور هنگام فعالیت او در کمپانی الکترونیک آرتز بود.

مور در این صنعت کارش را با Sega در دوران Dreamcast شروع کرد و سرانجام تواسنت به عنوان مدیر شعبه‌ی سگا در آمریکا شود. در زمان تصدی او بود که شرکت سگا تولید Dreamcast را متوقف کرد و به طور کلی از بازار کنسول خارج شد. اگرچه این موفقیتی در فروش این کنسول حاصل نشد، اما امروزه از آن به خوبی یاد می‌شود و حتی درخواست‌هایی برای Dreamcast Mini نیز وجود دارد. در سال ۲۰۰۳، مور در شرکت مایکروسافت مشغول به کار شد.

او در آن شرکت بر روی ساخت کنسول اولیه‌ی ایکس‌باکس کار می‌کرد. او در سال ۲۰۰۷ بود که به الکترونیک آرتز پیوست و ۱۰ سال در آن کار کرد. در سال ۲۰۱۵، او همچنین مدیر ارشد الکترونیک آرتز در بخش بازی‌های رقابتی این شرکت شد. در طول مدت حضورش در آنجا، وی اعتقاد داشت که رایگان شدن بازی‌ها در آینده، اجتناب ناپذیر است. وی سرانجام در فوریه ۲۰۱۷ این شرکت را ترک کرد و به مدیرعامل باشگاه لیورپول تبدیل شد.

مور مخالف لوت‌باکس‌های بخش التیمیت تیم فیفا بود و آن‌ها را با کارت‌های سیگار قابل جمع آوری از دهه‌ی ۲۰ و ۳۰ مقایسه کرد. مور تنها پیشکسوت صنعت نیست که دوباره باز می‌گردد. اوایل این هفته، Tomonobu Itagaki، که از زمان آخرین بازی خود، Devil’s Third، که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد،در این صنعت حضور نداشت. او اعلام کرد که یک استودیوی تازه برای ساخت عنوانی جدید افتتاح کرده است.

آرینAmirtheGRBmeysambDk-_-Man@alistarMehr
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید