کپکام به افزایش درآمد خود در سال مالی فعلی امیدوار است

۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲

شرکت کپکام (Capcom) اخیراً پیش‌بینی کرده است که درآمدزایی‌های این شرکت در سال مالی فعلی به لطف بازی‌های Resident Evil 3 ،Monster Hunter Rise و تداوم فروش عنوان Monster Hunter World افزایش خواهد یافت.

با وجود گذشت مدت زمانی نسبتاً طولانی از زمان عرضه‌ی برخی از بازی‌های شرکت کپکام، همچنان شاهد تداوم فروش آن‌ها هستیم که همین موضوع باعث شده که این شرکت درآمدزایی بیشتری در سال مالی فعلی را برای خود پیش‌بینی کند. به گفته‌ی نشریه‌ی آنلاین VGC، نماینده‌ی شرکت کپکام در جلسه‌ی اخیر خود با سهامداران این شرکت به آن‌ها افزایش درآمد در سال مالی فعلی (تا تاریخ ۳۱ مارس) را وعده داده است که بر این اساس، این شرکت انتظار دارد تا با افزایش ۸٫۲ درصدی درآمد و ۱۶٫۷ درصد درآمد خالص خود تا تاریخ مدنظر روبرو شود. همچنین، در صورت تحقق این مساله، سود این شرکت تا میزان ۸۸۹ میلیون دلار افزایش خواهد یافت که مبلغ ۲۰۳ میلیون دلار از آن به درآمد خالص این شرکت افزوده خواهد شد.

اما اگر بخواهیم موشکافانه به منشا اصلی این درآمدها نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که فروش نسخه‌ی دیجیتالی بازی Resident Evil 3 (تاکنون بیش از ۳ میلیون نسخه) و تداوم فروش بازی Monster Hunter World (به علاوه‌ی Iceborne) از میزان پیش‌بینی‌ها بیشتر بودند و در این بین نیز پیش‌فروش بازی Monster Hunter Rise کمک قابل توجه‌ای به رسیدن به این میزان از سود خالص خواهند کرد.

نماینده‌ی شرکت کپکام در این زمینه اظهار داشت که:

ما شاهد عملکرد خوبی از عنوان جدید خود یعنی Resident Evil 3 در زمینه‌ی فروش بودیم و برخی از عناوین گذشته‌ی خود از جمله Monster Hunter World و بسته‌ی الحاقی Iceborne نیز آمار فروش خوبی را به خود اختصاص دادند. از طرفی دیگر، استقبال از عنوان Monster Hunter Rise خوب بوده و با این اوصاف پیش‌بینی می‌کنیم که از نظر مالی با سالی پرسود روبرو باشیم.

در پایان، باید به این نکته اشاره نمود که شرکت کپکام عنوان مورد انتظار و بسیار بزرگی با نام Resident Evil Village را تحت توسعه دارد که البته بعید است تا در سال مالی جاری منتشر شود؛ اما این بازی و آی‌پی به خودیِ خود می‌تواند وزنه‌ی سنگینی تلقی شده و سود بسیار زیادی را در آینده به حساب این شرکت ژاپنی واریز کند.

11
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید