موضوع عرضه‌ی نسخه‌ی ایکس‌باکس وان بازی Microsoft Flight Simulator فعلا مبهم است

Microsoft Flight Simulator

بازی Microsoft Flight Simulator بالاخره سال گذشته بر روی رایانه‌های شخصی عرضه شد و با استقبال شگفت انگیزی روبه‌رو شد. البته استقبال از این عنوان واقعا حقش بود چرا که تبدیل به یکی از گسترده‌ترین و دقیق‌ترین عناوین شبیه ساز تاریخ بازی‌های ویدیویی شد و همچنین توانست تا امتیازات بالایی هم از سمت منتقدین و هم از سمت بازی‌بازان دریافت نماید که نشان دهنده‌ی موفقیت این عنوان است.

علاوه بر عرضه‌ی بسیار خوب و اجرای روان آن بر روی رایانه‌های شخصی، این بازی توانست تا در زمینه‌ی گیم‌پلی و گرافیک نیز بسیار راضی کننده ظاهر شود و طرفداران بازی‌های سبک شبیه ساز را بسیار خوشحال نمود و همینطور توانست تا بسیاری از بازی‌بازان را به سبک شبیه‌ساز علاقمند نماید.

طبق گفته‌ی مایکروسافت (Microsoft) نسخه‌ی نسل نهمی این عنوان به زودی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس عرضه خواهد شد و از همان روز اول بر روی گیم‌پس (Gamepass) در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت. حال بسیاری از بازی‌بازان سوال کرده‌اند که آیا این بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان نیز منتشر خواهد شد یا خیر؟

به گفته‌ی ریاست بازی Microsoft Flight Simulator،جورگ نویمان (Jorg Neumann)، این اتفاق کاملا غیر ممکن نیست. نویمان در گفتگو با رسانه‌ی یوروگیمر (Eurogamer) اذعان داشت که اجرای بازی بر روی کنسول ایکس‌باکس وان یک چالش خواهد بود و اصلا ساده نیست. با این حال، وی انتشار این بازی بر روی ایکس‌باکس وان را کاملا رد نکرد و گفت با این که تمرکز اصلی شرکت در حال حاضر بر روی عرضه‌ی این بازی برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس است، اما این بدان معنا نیست که احتمال توسعه‌ی این عنوان برای ایکس‌باکس وان کاملا رد شده است.

من حدس می‌زنم که حل این مسئله و ارائه‌ی یک پاسخ قطعی، به زمان وابسته است. بدیهی است که حافظه و رم برای اجرای روان این بازی بسیار مهم است. در تنظیمات Ultra، شما به یک کامپیوتر بسیار قدرتمند و رم و حافظه‌ی بسیار بیشتری از ایکس‌باکس وان نیاز دارید. به هر حال من احتمال عرضه‌ی این بازی برای ایکس‌باکس وان را رد نمی‌کنم اما نباید خیلی روی آن حساب کرد. هر چند که با پیشرفتی که در تکنولوژی شاهد آن هستیم، احتمال می‌دهم که عرضه‌ی این بازی برای ایکس‌باکس وان ممکن شود. فعلا بهتر است تا تمرکزمان را معطوف به انتشار این عنوان برای ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس نماییم. من به هیچ وجه احتمالات را رد نخواهم کرد اما به هر حال فعلا برای صحبت در این رابطه کمی زود است.

با توجه به این نکته که این عنوان چه بازی سنگینی برای پردازش است و نیاز به سیستم‌های قدرتمندی دارد، باید اینگونه سوال کرد که آیا امکان انتشار این بازی برای کنسول‌های نسل قبل اصلا وجود دارد یا نه؟ و آیا این کار به نفع بازی خواهد بود یا خیر؟ چرا که اگر قرار باشد این بازی برای ایکس‌باکس وان نیز عرضه گردد، به احتمال زیاد در بخش فنی شاهد مشکلات و یا کاهش‌های گرافیکی شدیدی خواهیم بود. با این همه این هنوز یک سوال است و هیچ چیز رسمی درباره‌ی این سوال تایید نشده است. هر چند که فکر می‌کنم بسیار جالب است که مایکروسافت هنوز به صورت رسمی این احتمال را رد نکرده و امیدوار است تا بتواند با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، این عنوان را برای نسل هشتم نیز عرضه نماید.

بازی Microsoft Flight Simulator در حال حاضر بر روی رایان‌های شخصی در دستر بازی‌بازان قرار دارد و تابستان امسال نیز برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس منتشر خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید تا نقد و بررسی این عنوان را به قلم آریا مقدم از اینجا مطالعه نمایید.

نظر شما درباره‌ی‌ این بازی چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • وان اکس میشه ولی وان اس و وان فت… ‌

 • بابا بکشین بیرون از این نسل ۸ ….. :-X :reallyangry:

  • ماکرو تو نسل ۸ گیر کرده یکی باید هولش بده :laugh:

   • Xbox+Bethesda گفت:

    فعلا که مایلز مورالز و هورایزن فوربیدن وست برا نسل۸ میان و احتمال بالا گاد رگناروک.
    به قول جیم رایان :
    We believe in generations
    آره جون خودت :rotfl:

 • وان فت :rotfl: :rotfl: :no: :no: :no:

  • Xbox+Bethesda گفت:

   ههههه تو برو فیک بقیه رو بزن.

  • :rotfl: :rotfl: :rotfl:
   تو نسل هشته هنوز

 • Xbox+Bethesda گفت:

  نباید بیاد چون به کیفیت بازی ضربه میزنه من از اومدن هیلو به نسل۸ هم ناراضی ام چون ممکنه به کیفیتش لتمه وارد بشه.

  • Mhdi14 گفت:

   لطمه منظورت هست 😐

   • از کسی که فیک میزنه چه انتظاری داری؟⁦:-|⁩

  • این باید گوتی میشد حقشو خوردن 😥

   • Xbox+Bethesda گفت:

    گوتی حقش نبود ولی همون که جایزه بهترین شبیه سازی رو برد خوبه و حقش بود.