استودیوی بانجی به زودی سایت halo.bungie.net را تعطیل می‌کند

Bungie

استودیوی بانجی (Bungie)، که زمانی به عنوان توسعه دهنده‌ی اصلی برخی از بهترین نسخه‌های بازی Halo بود، به زودی تمامی اطلاعات مربوط به بازی‌بازان عنوان Halo را از روی وبسایت این بازی پاک می‌کند.

این استودیو با انتشار پستی به نام This Week، که تقریبا هر هفته در وبلاگ بانجی منتشر می‌شود و کارهای این هفته استودیو را اعلام می‌کند، یادآوری کرد که عنوان طلایی که زمانی به صورت انحصاری مسئول توسعه‌ی آن بود، فرنچایز Halo، حدود ۹ سال است که آمار و پرونده‌های خود را در وبسایت این بازی بارگذاری نکرده است. حالا به نظر می‌رسد که تنها اطلاعاتی از آمار بازی‌بازان و فعالیت‌های آن‌ها در عناوین Halo 2 ،Halo 3 ،Halo 3: ODST و Halo: Reach بر روی سرورهای این سایت آنلاین مانده است و دیگر چیز جدیدی به آن‌ها اضافه نمی‌شود و بیشتر به عنوان یک خاطره باقی مانده‌اند.

متأسفانه، توسعه دهندگان به زودی تمامی اطلاعات مربوط به این عناوین و آمارهای متفاوتی که از بازی‌بازان بر روی این سایت وجود داشت را پاک می‌کنند، بنابراین اگر مشتاق حفظ آن‌ها هستید، بهتر است تا هر چه سریع‌تر دست به کار شده و تا زمان باقی است کاری انجام دهید.

در تاریخ ۹ فوریه (سه شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۹)، وب سایت halo.bungie.net به صورت دائمی آفلاین خواهد شد. بنابر این هر کسی که می‌خواهد آمار و پرونده‌ی خود را ذخیره نماید، بهتر است زودتر دست به کار شود. لطفاً به خاطر داشته باشید که مقالات، اخبار، انجمن‌ها و گروه‌ها مربوط به ما به سال ۲۰۱۳ به نسخه‌ی فعلی Bungie.net وارد شدند.

هر یک از بازی‌های Halo که در بالا ذکر شده، در نوع خود یک بازی خارق‌العاده بوده و ارزش حفظ خاطرات را دارد. اگر شما هم می‌خواهید تا اطلاعات مربوط به این عناوین را حفظ نمایید، تنها نیستید چرا که بسیاری از بازی‌بازان نیز در شبکه‌های مجازی اعلام کردند که قصد دارند اطلاعات خود را حفظ نمایند و برایشان با ارزش هست.

اگر آمار و خاطرات را کنار بگذاریم، دیدن اینکه استودیوی بانجی به اوج برگشته است بسیار خوشحال کننده است و به نظر می‌رسد که جدایی از مایکروسافت (Microsoft) آن‌ها را در موقعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته قرار داده است و توانسته‌اند تا خود را باری دیگر بازیابند.

بانجی بعدا با اکتیوژن (Activision) به عنوان ناشر قرار داد بست و توانست تا حدود زیادی از این مشارکت بهره برده و به عنوان یک استودیوی توسعه دهنده خوش بدرخشد. همچنین در طول توسعه‌ی عنوان Destiny، بانجی مرتبا تاکید می‌کرد که اکتیوژن تنها ناشر است و در روند توسعه‌ی بازی هیچ نقشی ایفا نمی‌کند که نشان از توان بالای این استودیو در توسعه‌ی عناوین ویدیویی متفاوت دارد.

نظر شما در این باره چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.

-amirhosein-Original AgentY.RHamidmeysambNinja Theory
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید