نینتندو سوییچ رکورد دومین کنسول پرفروش در طول یک سال در آمریکا را شکست

اخیراً آمار جدیدی از میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ در ایالات متحده منتشر شد که طبق آن، این کنسول توانست رکورد دومین کنسول پرفروش طی یک سال در تاریخ را بشکند.

با پایان رسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی و انتشار آمار و ارقام در زمینه‌های مختلف صنعت دنیای بازی، می‌توان ادعا کرد که سال ۲۰۲۰ نه تنها یک سال فوق‌العاده برای نینتندو بود، بلکه کنسول محبوب این شرکت یعنی سوییچ توانست رکوردهای متعددی را بشکند که از جمله آن‌ها می‌توان به شکستن رکورد دومین کنسول پرفروش در ایالات متحده در طول یک سال اشاره کرد. در واقع، میزان فروش دلاری این کنسول پس از نینتندو Wii در سال ۲۰۰۸، بیشترین آمار فروش در بین تمامی کنسول‌های بازی در طول یک سال را نشان می‌دهد که نشان از موفقیت عظیم این شرکت در سال گذشته‌ی میلادی دارد.

همچنین، لازم به ذکر است که اولین بار آقای مت پیسکادلا (Mat Piscatella) از سازمان NPD این آمار را در حساب رسمی توییتر خود منتشر نمود که بر طبق آن، کنسول نینتندو سوییچ با رشد ۲۵ درصدی میزان فروش خود نسبت به سال گذشته روبرو شد که این موضوع سودی بالغ بر ۱٫۳۵ میلیارد دلار را روانه‌ی حساب نینتندو کرده است. همچنین، سود حاصل از فروش سخت افزارهای جانبی، بازی‌ها و موارد دیگر نیز معادل ۷٫۷ میلیارد دلار ارزیابی شده است که این رقم قابل توجه و بسیار شگفت انگیز به نظر می‌رسد.

به‌ هر ترتیب موضوع مشخص در این بین، ثبات کیفیت نینتندو و محصولات آن است که باعث شده تا همه ساله شاهد پیشرفت این شرکت و فروش بیشتر آخرین کنسول آن یعنی سوییچ باشیم. از طرفی دیگر، نینتندو در حالی این رکورد را تصاحب کرد که حتی عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی نیز نتوانست بر آن غلبه کند.

-amirhosein-meysambT800Eternal Man
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید