جیسون شرایر: نمایش رویداد E3 2018 بازی Cyberpunk 2077 تقلبی بوده است

27 دی 1399 - 19:05

آقای جیسون شرایر (Jason Schreier)، از ژورنالیست (Journalist) های مشهور صنعت بازی‌های ویدئویی به تازگی اطلاعاتی را در رابطه با اتفاقات پیش از عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 به اشتراک گذاشته‌اند که خبر از نابسامانی‌های مدیریتی استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) می‌دهد.

اگرچه بازی Cyberpunk 2077 در زمان انتشار موفق به دریافت بازخوردهای مثبتی از سوی منتقدین بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی شد، اما طولی نکشید که موج عظیمی از نارضایتی‌ها به دلیل مشکلات فنی و باگ‌های فراوان نسخه‌های کنسولی این اثر به سوی شرکت لهستانی سی‌دی پراجکت رد سرازیر شد و شوک عظیمی را در پی خود برای طرفداران پیش از عرضه‌ی این عنوان به همراه داشت. با این وجود مدتی قبل استودیوی سی‌دی پراجکت رد با انتشار یک پست از برنامه‌های آینده‌ی خود برای بازی Cyberpunk 2077 رونمایی و اعلام کرد که به زودی این اثر را به یک عنوان قابل بازی با حداقل مشکلات بر روی کنسول‌های نسل هشتمی تبدیل خواهد کرد.

Cyberpunk

حال به تازگی آقای جیسون شرایر اعلام کرده‌اند که توانسته‌اند با تعدادی از توسعه‌دهندگان استودیوی سی‌دی پراجکت رد مصاحبه‌ای داشته باشند و اطلاعات زیادی را از وضعیت توسعه‌ی پیش از عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 به دست آورند که شما در ادامه می‌توانید قسمت‌هایی از آن را مشاهده کنید.

بر اساس این گزارشات اگرچه ما برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ شاهد رونمایی از عنوان بازی Cyberpunk 2077 بوده‌ایم و یک سال پس از آن نیز اولین تریلر سینماتیک این اثر در معرض نمایش عموم گذاشته شد، با این وجود فرآیند اصلی توسعه‌ی بازی تازه از اواخر سال ۲۰۱۶ و پس از انتشار آخرین بسته‌ی الحاقی بازی The Witcher 3 آغاز شده بوده است. این موضوع همچنین در حالیست که اعضای استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد بخش قابل‌توجهی از زمان خود را صرف آماده‌سازی نمایش E3 2018 بازی کرده بوده‌اند، توسعه‌ی انیمیشن‌ها، شخصیت‌ها و موارد گوناگونی که هیچگاه از آن‌ها در اثر نهایی استفاده نشد.

همچنین در ادامه آمده است که پس از رونمایی از تاریخ انتشار بازی Cyberpunk 2077 در رویداد E3 2019 برای عرضه در سال ۲۰۲۰ بسیاری از اعضای استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد از اعلام این تاریخ برای زمان تکمیل بازی و رسیدن آن به مرحله‌ی انتشار بهت زده بودند؛ گفته می‌شود این تاریخ به قدری عجیب بوده است که یکی از افراد مصاحبه کننده با آقای جیسون شرایر گمان می‌کرده با یک شوخی از سوی مدیران این شرکت روبه‌رو شده است. بر اساس صحبت‌های توسعه‌دهندگان، این افراد پیش از اولین رونمایی از تاریخ انتشار اثر انتظار داشتند فرآیند توسعه‌ی بازی Cyberpunk 2077 تا سال ۲۰۲۲ به طول بیانجامد.

همچنین گفته می‌شود که مدیران استودیوی لهستانی سی‌دی پراجکت رد برای رساندن بازی به تاریخ انتشار اعلام شده برای بازی Cyberpunk 2077 کارمندان بسیار زیادی را از سراسر جهان استخدام کرده‌اند که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در پیش‌برد فرآیند توسعه‌ی بازی به علت تفاوت‌های زبانی و فرهنگی کارمندان شده است.

Cyberpunk

با تمامی این صحبت‌ها و به هر علت و معلولی که بوده است، بازی Cyberpunk 2077 در نهایت با وضعیت کنونی در دسترس بازی‌بازان سراسر جهان قرار گرفته است؛ تنها می‌توانیم امیدوار باشیم که استودیوی سی‌دی پراجکت رد بتواند با پشتیبانی پر قدرت خود از این اثر در سال‌های آینده، همانند دوران پیش از عرضه‌ی عنوان Cyberpunk 2077 باری دیگر بر سر زبان‌ها قرار بگیرد.

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون برای خرید و تجربه کردن از طریق پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، کنسول‌های نسل هشتم و نهمی شرکت سونی (بازی Cyberpunk 2077 در حال حاضر و به صورت موقت از فروشگاه آنلاین پلی‌استیشن حذف شده است) و مایکروسافت و همین‌طور سرویس گوگل استیدیا در دسترس است. همچنین به‌روزرسانی مخصوص کنسول‌های نسل نهمی بازی Cyberpunk 2077 بر اساس آخرین گزارش توسعه‌دهندگان در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید