کارگردان A Way Out از نامگذاری پیچیده ایکس‌ باکس انتقاد کرد

27 دی 1399 - 13:51

جوزف فارس (Josef Fares) خالق بازی A Way Out و عنوان در حال توسعه It Takes Two در مصاحبه‌ای با IGN از سیاست عجیب مایکروسافت در نامگذاری کنسول‌های‌ این شرکت انتقاد کرد.

درحالی‌که سونی برای نامگذاری کنسول‌های خود تنها شماره بعد از پلی‌استیشن را یک واحد ارتقاء می‌دهد، مایکروسافت علاقه فراوانی به خلاقیت در نامگذاری کنسول خود دارد اما با این‌حال این نام‌گذاری‌ها به مذاق بسیاری خوش نیامده است، آقای فارس یکی از این افراد است و طی مصاحبه‌ای با IGN به شدت از نام‌ گیج‌کننده ایکس‌باکس سری ایکس انتقاد کرد.

آقای فارس زمانی که داشتند در خصوص اینکه چرا عنوان It Take Two بر روی کنسول‌های نسل بعد هیچ ویژگی خاص‌تری نخواهد داشت توضیحاتی ارائه می‌کردند، کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را «ایکس‌باکسِ نمی‌دونم چی» خطاب کردند و در ادامه به شدت از این نام‌گذاری‌های پیچیده و گیج‌کننده انتقاد کردند.

این اسم خیلی گیج‌کننده است، واقعا چرا مایکروسافت همچین کاری میکنه؟ زده به سرشون. واقعا نمی‌فهمم؟ سری اس، ایکس، مِکس، نِکست. واقعا عجیبه. اسمش رو بذارید مایکروسافت باکس و خودتون رو راحت کنید. واقعا این اسم‌ها گیج‌کننده‌اند؛ باور کنید حتی خود کارمندهای مایکروسافت هم این اسم‌ها رو با همدیگه اشتباه می‌کنند. این ایکس و اس دیگه از کجا اومدن…

نکته جالب اینجا است که این اسم‌گذاری‌ها واقعا مشکلاتی زیادی را هم بوجود آورده‌اند، برای مثال بسیاری از طرفداران ایکس‌باکس هنگامی که قصد داشتند کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را خریداری کنند به اشتباه کنسول نسل قبل این شرکت یعنی ایکس‌باکس وان ایکس را خریداری کردند و این تشابه اسمی کار را به جایی می‌رساند که مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود کنسول نسل نهمی خود را با نام «ایکس‌باکس وان سری ایکس» معرفی می‌کند. آقای دیو مک‌کارتی (Dave McCarthy) در گذشته علت نام‌گذاری کنسول ایکس‌باکس وان ایکس را ادای احترامی به روند‌ توسعه اولین ایکس‌باکس عنوان کرد.

بازی It Takes Two در تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۰ (۲۶ مارچ ۲۰۲۱) برروی رایانه‌های شخصی، کنسول‌های پلی‌استیشن و اکس‌باکس عرضه خواهد شد.

Yatoxbox and haloآرینY.RAmirtheGRBSAMAN Ghost of SpartaA²S²pideymeysambهادی صفاییTruman showDOOM SlayerDk-_-ManKarrarMhdi14MehrtvelmPlaystation12345NightFurymilad

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • sorena گفت:

    قشنگ ترین اسمی که ماکرو گذاشته مال ایکس۳۶۰ بود خیلی خلاقانه و راحت بود. من شخصا از اسم های پراکنده خوشم نمیاد.

  • Ninja theorey گفت:

    این ترفند نام گذاری بخاطر این بود که ماکرو بعد از ساختن ایکس ۳۶۰ یعنی دومین ایکس باکس نمیخواست نام ایکس ۲ به دستگاه جدیدش نسبت بده چون سونی ps3 ساخته بود از لحاظ روانی و اصول بازاریابی درست بنظر میرسید .اگر یادتون باشه شیاوومی و هووایی هم برای رقابت با سری نوت سامسونگ اسم محصولات جدیدشون رو با یک عدد بالاتر نام گذاری کردند که جا نمونن از قافله