آژانس محیط زیست آمریکا نسبت به مصرف انرژی کنسول‌های نسل نهم هشدار می دهد

26 دی 1399 - 01:16

آژانس محیط زیست آمریکا نسبت به مصرف انرژی کنسول‌های نسل نهم هشدار می‌دهد. با گیمفا همراه باشید.

کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس هر کدام هنگام استفاده، ۱۶۰ تا ۲۰۰ وات برق مصرف می‌کنند که این نسبت به مدل‌های قبلی بالاتر و انرژی بیشتری نسبت به تلویزیون ۶۰ اینچی دارد. این به گفته‌ی شورای دفاع از منابع طبیعی ایالات متحده است که انرژی مصرف شده توسط کنسول‌های نسل بعدی را اندازه گیری کرده و امروز یک گزارش طولانی در مورد این موضوع عرضه کرد. این گزارش تلاش صاحبان کنسول‌ها برای کاهش مصرف برق را هنگام استندبای را چنان موثر نمی‌داند، اما همچنین تأثیر ویژگی‌هایی مانند حالت Instant-on Xbox را که به‌طور پیش فرض فعال است، برجسته می‌کند.

بر اساس مدل‌سازی NRDC تا سال ۲۰۲۵، مصرف انرژی از طرف کنسول‌های مایکروسافت می‌تواند معادل تولید سالانه‌ی یک نیروگاه بزرگ (۵۰۰ مگاوات) سوخت زغال سنگ باشد و برای صاحبان جدید ایکس‌باکس ایالات متحده تقریباً ۱ میلیارد دلار از طریق برق هزینه کند. این سازمان تصریح کرد که مصرف برق جدیدترین کنسول‌ها به ویژه هنگام تجربه‌ی بازی‌های نسل بعدی بسیار زیاد است، اما هنگام بازی کردن برای کنسول‌های قدیمی‌تر و سازگار با قابلیت Backward compatibility، به طور قابل توجهی پایین‌تر است. کنسول ایکس‌باکس سری ایکس نیز دارای یک خصویت مثبت در این زمینه است که هنگام تجربه‌ی بازی نسبت به سه کنسول نسل بعدی، انرژی کمتری را جلب کرد. این گزارش به مصرف زیاد انرژی در نمایش‌های تلویزیونی یا بازی‌های ویدیئویی، مخصوصا هنگام ارائه به صورت استریمینگ داشت.

کنسول بین ۳۰ تا ۷۰ وات نیرو می‌گیرد. حدود ۱۰ تا ۲۵ برابر بیشتر از یک دستگاه‌های استریمینگ مانند Apple TV یا Amazon Fire Stick که برای تماشای نمایش مشابه استفاده می‌شوند. بارها از سونی و مایکروسافت خواسته شده که یک تراشه‌ی کم مصرف اختصاصی برای پخش ویدیو در کنسول‌های خود قرار دهند و این درخواست با توجه به احتمال تماشای بیش از حد از طریق کنسول برای ساعت‌های طولانی، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

NRDC با خاتمه‌ی گزارش خود، از سونی و مایکروسافت درخواست کرد تا با انجام مطالعاتی درباره‌ی چگونگی استفاده‌ی بازی‌بازان از گزینه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی کنسول‌های خود، گزارشی تیه کنند تا بتوانند راهکاری برای کاهش مصرف انرژی داشته پیدا کنند.

-amirhosein-xbox and haloآرینY.RAmirtheGRBPlayStation Studios PS5❾❻︵✎﹏ȏṃıԀmeysambArt Pro Of Ragnarok The 2022 Goty Editionsefirot2011TineoneplayamirT800NightFuryNeil_druckmanmiladکسری نراقی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید