بتسدا: بازی Indiana Jones تاثیری بر روند ساخت دیگر عناوین آینده‌ی ما نخواهد گذاشت

۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶

شرکت بتسدا (Bethesda) اخیراً طی بیانیه‌ای رسمی به شایعات پیرامون بازی Indiana Jones و تاثیر احتمالی آن بر روی عناوین بزرگ و مورد انتظار این شرکت نظیر The Elder Scrolls 6 که هم‌اکنون تحت توسعه قرار دارند پایان داد و آن‌ها را تکذیب کرد.

شرکت بتسدا و یکی از استودیوهای زیر مجموعه‌اش یعنی ماشین‌گیمز (MachineGames)، اخیراً با انتشار یک تیزر کوتاه از بازی جدید خود یعنی Indiana Jones رونمایی کردند تا سیر اشتیاق طرفدران آن همچنان در شبکه‌های اجتماعی برپا باشد. در حقیقت، گویا این تیزر تبلیغاتی کوتاه که میز، کلاه و شلاق او را به تصویر می‌کشید، به شدت مورد پسند طرفداران آن قرار گرفته بود تا اینکه شایعاتی نظیر احتمال تاثیر منفی آن بر روی روند توسعه‌ی دیگر عناوین محبوب آینده‌ی این شرکت به گوش رسید.

این شرکت بزرگ و چندین و چند استودیوی کوچک و بزرگ زیر مجموعه‌اش که به واسطه‌ی خریداری شدنِ شرکت مادر خود یعنی زنی‌مکس (Zenimax) توسط شرکت مایکروسافت، هم‌اکنون جزو دارایی‌های قانونی ردموندی‌ها محسوب می‌شود نیز با واکنشی سریع به بازی‌بازان اطمینان خاطر داد که توسعه‌ی بازی Indiana Jones هیچ تاثیر منفی بر روی روند ساخت بازی‌هایی نظیر Starfield و The Elder Scrolls 6 نخواهد گذاشت.

همچنین، در پستی که پس از انتشار این تیزر توسط شرکت بتسدا منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که بازی Indiana Jones توسط آقای تاد هاوارد (Todd Howard) ساخته خواهد شد. بدین‌ ترتیب، شاهد فعالیت آقای تاد هاوارد بر روی چندین پروژه نظیر نمایش تلویزیونی Fallout TV و بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls 6 به صورت همزمان خواهیم بود که گمان می‌رود این موضوع سر منشا اصلی شروع این شایعات باشد.

در حقیقت، بلافاصله پس از تأیید نقش هاوارد در بازی Indiana Jones بود که مدیر بازاریابی شرکت بتسدا یعنی آقای پیتر هاینس (Peter Hines) در حساب رسمی توییتر خود با ارائه‌ی توضیحاتی اعلام کرد که تمرکز اصلی تاد هاوارد بر روی کارگردانی بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls 6 خواهد بود و از همه مهم‌تر، بار دیگر تأکید کرد که Indiana Jones تأثیری در روند توسعه‌ی عناوین Starfield و The Elder Scrolls 6 نخواهد داشت.

همان‌طور که مطلع هستید، از زمان معرفی رسمی بازی Starfield در رویداد E3 2018 این عنوان به سرعت به یکی از عناوین مورد انتظار تحت توسعه‌ی شرکت بتسدا تبدیل شد. اما متأسفانه، تاکنون جزئیاتی خاصی از این بازی منتشر نشده است. از طرفی دیگر، بازی The Elder Scrolls 6 که به واسطه‌ی نام خود هم‌اکنون به مورد انتظارترین عنوان این شرکت تبدیل شده است نیز حالتی مشابه با عنوان Starfield دارد و تاکنون اطلاعات خاصی از آن در دسترس قرار نگرفته است. لازم به ذکر است که این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود که این عنوان نهایتاً تا سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد و بازی Starfield نیز قطعاً پیش از آن در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت.

در نهایت، با توجه به معرفی عناوین فوق، هم‌اکنون می‌توان به جرات مدعی شد که پلتفرم‌های مایکروسافت در سال‌های آینده میزبان عناوین متعددی خواهند بود و این شرکت حتی اجازه‌ی انحصاری کردن دائمی آن‌ها را نیز در اختیار دارد. همچنین، چندی پیش شرکت مایکروسافت اعلام کرد که بازی Starfield برای کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد، اما با درج نکردن کلمه‌ی “انحصاری”، بازی‌بازان و علاقه‌مندان عناوین آینده‌ی بتسدا را در این زمینه بیش از پیش سردرگم نمود.

از طرفی دیگر، با مشخص شدن انحصاری بودن بازی Starfield یا عدم آن، می‌توان استراتژی آینده‌ی مایکروسافت در قبال بازی‌های بزرگ خود را پیش بینی کرد، اما حتی با تصور عدم انحصاری بودن آن‌ها نیز قطعاً کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی مکان مناسب‌تری برای علاقه‌مندان بازی‌‌های بتسدا خواهند بود؛ چرا که تمامی عناوین این شرکت از روز عرضه در اختیار کاربران ایکس باکس گیم پس و با پرداخت مبلغی ناچیز نسبت به قیمت بازی‌های ویدیویی قرار خواهند گرفت.

19
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید