گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد خرید استودیوهای بیشتری دارد

Microsoft

اینسایدر مشهور، معتبر و روزنامه‌نگار شرکت مایکروسافت (Microsoft)، برد سمز (Brad Sams)، به خرید استودیوهای بیشتر توسط مایکروسافت اشاره کرده است.

در ماه نوامبر (آبان) سال گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد شرکت زنی‌مکس (Zenimax)، که یک شرکت رسانه‌ای بزرگ و ناشر استودیوی بتسدا (Bethesda) نیز هست، را خریداری کند و در نهایت پس از مذاکرات و درز شایعات بسیار زیاد، این اتفاق افتاد و زنی‌مکس زیرمجموعه‌ی مایکروسافت شد.

حال به نظر می‌رسد که در آینده‌ی نزدیک ممکن است استودیوهای بیشتری توسط مایکروسافت خریداری شوند زیرا سمز در توییتر اعلام کرد که در حال حاضر پول زیادی بین شرکت‌ها جریان دارد و در حال رد و بدل شدن است. همچنین شنیده می‌شود که برخی از این شرکت‌ها پیشنهادات متعددی را دریافت و قبول کرده‌اند.

اگرچه این خبر لزوماً به این معنی نیست که مایکروسافت قصد خرید استودیوهای بیشتری دارد و ممکن است اصلا واقعیت نداشته باشد، اما شایعات اخیر حاکی از این است که احتمال خرید یک استودیوی جدید بسیار بالاست (می‌توانید خبر مربوط به این مورد را از اینجا مطالعه نمایید). از سمت دیگر، شرکت بزرگ رسانه‌ای و ناشر عناوین ویدیویی، تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) نیز اظهار داشت که با خرید استودیوهای بیشتر مشکلی ندارد.

سمز در توییتر خود نوشت:

در حال حاضر پول زیادی در اطراف شرکت‌های بازی سازی جریان دارد، برخی از این شرکت‌ها چندین پیشنهاد متعدد دریافت کرده‌اند. مطمئن نیستم که چه اتفاقی در حال وقوع است، اما احتمال می‌دهم که خرید استودیویی تاز همراه با یک آی پی جدید در جریان باشد.

همانطور که انتظار می‌رود، کاربران توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی به سرعت شروع به حدس زدن اینکه کدام استودیو ممکن است خریداری شود، کرده‌اند.

در حال حاضر، اکثریت کاربران حدس می‌زنند که در جایگاه اول، استودیوی سازنده‌ی بازی‌های موفق Flight Simulator 2020 و A Plague Tale: Innocence، یعنی استودیو اسوبو (Asobo) خرید احتمالی مایکروسافت باشد. همچنین به عنوان جایگاه دوم اکثریت فکر می‌کنند که خرید استودیوی لهستانی تک لند (Techland) می‌تواند خرید بسیار خوبی برای مایکروسافت باشد و این شرکت را بیش از پیش محبوب سازد.

سال گذشته شایعات متعددی ادعا کردند که مایکروسافت به زودی استودیوی تک لند را خریداری می‌کند، اما تمامی این شایعات توسط توسعه دهنده‌ی لهستانی تکذیب شدند.

یکی از اعضای استودیوی تک لند در سال گذشته در پاسخ به شایعات در مورد وضعیت آشفته‌ی استودیو و همچنین وضعیت نابسامان بازی Dying Light 2 گفت:

برنامه‌ی توسعه‌ی بازی Dying Light 2 طبق برنامه پیش می‌رود و شایعات در مورد لغو این عنوان حقیقت ندارند.

همچنین باید بگویم که ما همچنان مستقل هستیم و مستقل می‌مانیم و در حال مذاکره با هیچ کسی برای فروش استودیو نیستیم.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این مورد چیست؟ به نظرتان اگر شایعات درست باشند، مایکروسافت چه استودیویی را خواهد خرید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

+36
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی