خبر داغ : ip های باقی مانده ی شرکت THQ به فروش رسیدند

۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴

سرانجام عناوین دیگر THQ که در معرض نابودی بودند در مزایده ی دیگری که برگزار شد به فروش رسیدند و امید برای دیدنشان اینبار با نام شرکتی دیگر به وجود آمد.اما خریدار این بازیها اصلا آن چیزی نبودند که پیش بینی شده بودند و همگان را شوکه کردند !

آیا میدانید شرکت Nordic Games کجاست و ناشر چه بازیهایی است ؟ این شرکت سوئدی بیشتر برای بازسازی Pankiller به نام Hell & Damnation معروف است و این IP را در کنار Safecracker در اختیار دارد.از انتشارات دیگر این شرکت میتوان به Painkiller: Overdose, SpellForce: The Order of Dawn, The Guild 2 و یا عناوین ماجرایی مانند    Broken Sword: The Sleeping Dragon, Missing: Since January, Sam & Max Season One میتوان اشاره کرد.سال پیش نیز نشر نسخه ی PC عنوان Alan Wake با همکاری Remedy بر دوش این شرکت بود.

حال این شرکت که آنچنان در مقابل شرکت های خیلی بزرگ مانند EA یا Ubisoft حرف زیادی برای گفتن ندارد،در اقدامی عجیب دست به جیب شده و با ارائه ی مبلغ 4.9 میلیون دلار لایسنس ساخت عناوین Darksiders,Red Faction,MX vs.ATV را در کنار عناوین داخلی دیگر شرکت THQ مانند Destroy All Humans!, Summoner ,Marvel Super Hero Squad, Supreme Commande را توانست تصاحب کند !

اما از خریدهای شرکت Nordic که بگذریم،به شرکت معظم Gearbox Software میرسیم که با مبلغ 1.35 میلیون دلار فرانچایز Homeworld را خریداری کرد.

حق انتشار و ساخت عناوین Drawn to life و Drawn to life : The next chapter نیز توسط شرکت 505Games با قیمت 300 هزار دلار خریداری شد.

نظر شما چیست ؟ همه انتظار داشتند Darksiders توسط Crytek خریداری شود و دست سازنده های اصلیش که در Crytek USA مستقر هستند قرار بگیرد ولی…

اگر هنوز نمیدانید چه بر سر THQ آمده است مقاله ی “خداحافظ THQ دوست داشتنی” را بخوانید و از تاریخچه ی این ناشر با سابقه و سقوط هولناکش مطلع شوید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید