سازنده‌ی The Callisto Protocol برای القای ترس بیشتر از قابلیت‌های DualSense بهره خواهد برد

24 دی 1399 - 16:21

به تازگی توسعه‌دهنده‌ی عنوان ترسناک The Callisto Protocol در مصاحبه‌ی جدید خود اظهار داشت که برای غوطه‌وری هر چه بیشتر بازی‌بازان در فضای وحشتناک و ترساندن هر چه بیشتر آن‌ها، قصد دارد از قابلیت‌های منحصر به فرد کنترلر DualSense کنسول پلی‌استیشن ۵ بهره ببرد.

بازی The Callisto Protocol یک عنوان ترسناک و جاه‌طلبانه به کارگردانی خالق سری Dead Space به شمار می‌آید که در هفته‌های گذشته و در جریان رویداد The Game Awards 2020 به صورت رسمی معرفی شد. این عنوان که به گفته‌ی سازنده قرار است یکی از ترسناک‌ترین و عمیق‌ترین عناوین سبک وحشت باشد، نه تنها از طریق اتفاقات ناگهانی و تصاویر دلهره‌آور بازی‌بازان را خواهد ترساند، بلکه قصد دارد با استفاده از کنترلر نیز آن‌ها را در این فضای ترسناک غرق نماید. همان‌طور که گفته شد، اخیرا اعضای استودیوی استرایکینگ دیستنس (Striking Distance Studio) در مصاحبه‌ی خود در مورد تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های حسی منحصر به فرد کنترلر DualSense به بیان مطالبی پرداختند و استفاده از آن‌ها برای تجربه‌ی ترسناک‌تر بازی‌بازان در دنیای The Callisto Protocol را شرح دادند.

داستان بازی The Callisto Protocol در مورد فردی زندانی خواهد بود که در یک منطقه‌ی فوق امنیتی در کره‌ی ماه Callisto از سیاره‌ی مشتری اسیر شده است. زمان وقایع داستان مربوط به آینده‌ی دور و زندگیه‌ی پیشرفته‌ی بشری خواهد شد اما بازی‌بازان با جنبه‌ی تاریک و ترسناک این زندگیه‌‎ی مدرن آشنا خواهند شد. همان‌طور که از یک عنوان وحشتناک انتظار می‌رود، محیط‌ها و اتفاقات درون آن می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل برانگیختن حس ترس در بازی‌بازان باشد و بدون شک آقای گلن اسکافیلد (Glenn Schofield) در سری Dead Space نشان داده است که در این زمینه تخصص بالایی دارد. اینجاست که می‌توان انتظار درخشش کنسول پلی‌استیشن ۵ و کنترلر DualSense آن را داشت. کنسول پلی‌استیشن ۵ قادر به پخش صدای سه بعدی قدرتمند و بسیار با کیفیتی است که می‌تواند در ایجاد صداهای محیطی و احاطه شدن بازی‌بازان توسط این موارد را به سادگی فراهم آورد. همچنین کنترلر DualSense از قابلیت بازخوردهای لمسی نسل نهمی برخوردار است تا در مواقع بحرانی با لرزش‌های متوالی و کم شدت خود حس ترس را به بازی‌بازان القا نماید و تریگرهای تطبیق‌پذیر آن قادر به سنجش میزان فشار انگشت بازی‌بازان و دریافت اطلاعاتی در مورد لرزش انگشتان خواهند بود تا پتانسیل‌های بازی در بهترین زمان ممکن خود را نشان دهند.

آقای اسکافیلد در مصاحبه با مجله‌ی رسمی پلی‌استیشن در مورد انواع ترس‌هایی که قرار است برای بازی‌بازان عنوان The Callisto Protocol ایجاد شود، اظهار داشت:

بسیاری از برنامه‌های ما برای ایجاد حس ترس در بازی The Callisto Protocol بر پایه‌ی قابلیت‌های کنترلر DualSense خواهد بود و از میان آن‌ها، بازخورد لمسی و صدای سه بعدی نقش بسیار پررنگ‌تری خواهند داشت. من فکر می‌کنم ما از این طریق قادر هستیم از روش‌های گوناگونی، حس ترس را به بازی‌بازان القا کنیم. چیز‌های زیادی در کنترلر DualSense وجود دارد که به ما در ارائه‌ی القای حس ترس واقعی و ارائه‌ی نسل جدیدی از عناوین ترسناک کمک زیادی خواهد کرد.

همچنین آقای اسکافیلد به تمجید از قدرت سخت‌افزاری و گرافیکی کنسول پلی‌استیشن ۵ پرداخت و اظهار داشت که می‌توان با استفاده از آن تصاویری پویا و زنده را تولید کرد. از نظر ایشان بازی The Callisto Protocol بسیار واقعی‌تر از سایر عناوین سبک وحشت خواهد بود و تیم سازنده با سیستم‌های جدید قادر خواهند بود جزئیات دیوانه‌واری را در محیط و گیم‌پلی بازی خود قرار دهند.

طبق اعلام استودیوی استرایکینگ دیستنس، عنوان ترسناک The Callisto Protocol قرار است در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه شود؛ از همین رو تیم سازنده وقت زیادی برای استفاده‌ی بالقوه از قابلیت‌های کنترلر DualSense خواهد داشت تا بازی‌بازان بتوانند به تجربه‌ی یکی از نقاط عطف عناوین سبک وحشت بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ خود بپردازند. بدون شک هواداران سبک وحشت و مجموعه‌ی Dead Space منتظر دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتری از عنوان The Callisto Protocol هستند. این عنوان علاوه بر پلی‌استیشن ۵، قرار است بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس نیز عرضه شود.

-amirhosein-حسن اکرامیGoryGhostمحمد کرامت‌ فرHamidPlayStation Studios PS5A²S²pideymeysamb
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید