شخصیت ۲B از NieR: Automata قرار بود به مجموعه‌ی Tekken اضافه شود

24 دی 1399 - 14:54

به تازگی اخبار جدیدی از سری Tekken منتشر شده که به احتمال اضافه شدن شخصیت ۲B از بازی Neir: Automata به صورت مبارز مهمان به عنوان Tekken 7 اشاره دارد. با این حال می‌دانیم که تاکنون این اتفاق جالب و هیجان‌انگیز رخ نداده است.

اخیرا کارگردان با سابقه‌ی مجموعه‌ی مبارزه‌ای و اکشن Tekken در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت که در گذشته شخصیت ۲B از بازی Nier: Automata برای افزوده شدن به فهرست مبارزان بازی Tekken 7 برنامه‌ریزی شده بود. بدون شک موضوع افزوده شدن شخصیت‌های مهمان به عناوین مبارزه‌ای از بازی‌های دیگر و آثار سینمایی مشهور تبدیل به یک امر رایج و البته هیجان‌انگیز برای بازی‌بازان شده است؛ به طور مثال می‌توان به افزوده شدن شخصیت رامبو به بازی Mortal Kombat 11 و نیگان به Tekken 7 اشاره داشت.

با این حال باید در نظر داشت که افزوده شدن شخصیت‌های جدید و مهمان به بازی‌های مبارزه‌ای مزایا و معایب خاص خود را دارد. بدون شک این شخصیت‌های جدید می‌توانند طرفداران زیادی را همراه خود به بازی‌های مقصد بکشانند و علاوه بر آن، یک تجربه‌ی جدید و منحصر به فرد در گیم‌پلی به شمار آیند. در کنار این مزایا، می‌توان به بازاریابی، تبلیغات و بیشتر شناخته شدن شخصیت جدید و اثر سینمایی یا سرگرمی که از آن وارد بازی مقصد شده است نیز اشاره کرد. با این حال ممکن است برخی از این شخصیت‌های جدید بالانس و تعادل گیم‌پلی را به هم بزنند و اثرات مخرب آن‌ها بر مبارزات بیشتر از فواید حضورشان در جمع قهرمانان یک اثر مبارزه‌ای باشد؛ به طور مثال دو شخصیت Akuma و Geese Howard پس از افزوده شدن به بازی Tekken 7 اعتراض بسیاری از کاربران را مبنی بر نامتعادل‌سازی گیم‌پلی برانگیختند و یا دو شخصیت Yoda و Darth Vader که اضافه شدن آن‌ها به بازی Soul Calibur IV نیز پیامد مشابهی داشت.

به تازگی آقای کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada)، کارگردان بازی Tekken 7، در حساب کاربری رسمی خود بر روی توییتر به پاسخ سوالی پرداخت که به اضافه شدن شخصیت ۲B از بازی Nier: Automata به جمع قهرمانان Tekken 7 اشاره داشت. وی در این باره اعلام کرد که از گذشته تاکنون چندین مرتبه برای اضافه شدن شخصیت ۲B به مجموعه‌ی Tekken برنامه‌ریزی شده است اما موضوعی که مورد بحث بود، مناسب‌تر بودن این شخصیت برای ایفای نقش در مجموعه‌ی Soul Calibur به شمار می‌آمد. در نهایت تصمیم بر آن شد که بین دو مجموعه‌ی Tekken و Soul Calibur، شخصیت ۲B به جمع مبارزان گزینه‌ی دوم وارد شود و هم‌اکنون این مبارز در جمع قهرمانان بازی Soul Calibur 6 قرار دارد.

البته این اتفاق نظر جالب برای افزودن یک شخصیت بین دو مجموعه‌ی Tekken و Soul Calibur تنها محدود به شخصیت ۲B نمی‌شود و در گذشته شاهد اتفاقات مشابه زیادی با این موضوع بوده‌ایم؛ به طور مثال شخصیت محبوب و شمشیرزن Yoshimitsu که یکی از قدیمی‌ترین مبارزان سری Tekken به شمار می‌آید، در همان اوایل به فهرست مبارزین بازی Soul Calibur نیز افزوده شد و توانست خود را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین شخصیت‌های این مجموعه نیز معرفی نماید.

اخیرا با عرضه‌ی شخصیت Kunimitsu به بازی Tekken 7، تعداد مبارزین مسلح این نسخه نیز با افزایش روبه‌رو شده است و شاید بتوان گفت که حضور مبارز توانمندی به مانند ۲B به همراه شمشیر منحصر به فردش در جمع قهرمانان Tekken 7 می‌توانست به هیجان و خشونت بیشتر این مجموعه کمک فراوانی کند. بازی Tekken 7 هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

meysamb
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید