CES 2021 | انویدیا پشتیبانی از ویژگی Resizable-BAR را به کارت‌های گرافیک سری RTX 30 اضافه خواهد کرد

۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷

شرکت انویدیا (Nvidia) امروز در طی رویداد CES 2021 اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی از ویژگی Resizable-BAR را کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 30 اضافه کند. اگرچه ای‌ام‌دی (AMD) اولین شرکتی بود که این ویژگی را با تکنولوژی Smart Access Memory (به اختصار SAM) به مشتریان ارائه داد، اما انویدیا اولین شرکتی است که این تکنولوژی را برروی پلتفرم‌های دستکتاپ و لپ تاب ارائه خواهد داد.

انویدیا تایید کرده است که این شرکت پشتیبانی از Resizable-BAR را از طریق انتشار درایور‌های GeForce Game Ready اضافه خواهد کرد. همچنین خبر خوب این است که راهکار انویدیا با پردازنده‌های ای‌ام‌دی و اینتل (Intel) نیز سازگار خواهد بود. لازم به ذکر است که راهکار ای‌ام‌دی تنها از سری Ryzen 5000 و مادربورد‌های X570 پشتیبانی می‌کند. طبق اطلاعات منتشر شده، درایور‌های انویدیا در اواخر ماه فوریه‌ در دسترس قرار خواهند گرفت.

شما در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی انویدیا را مشاهده کنید.

چه پلتفرم‌هایی از Resizable-BAR پشتیبانی می‌کنند؟

لپتاب‌های مجهز به کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 30 و پردازنده‌های اینتل و یا ای‌ام‌دی از Resizable BAR پشتیبانی خواهند کرد. این لپتاب‌ها در هفته‌های آینده در دسترس قرار خواهند گرفت. برای مطلع شدن از امکان پشتیبانی این ویژگی برروی مدل‌های به خصوص، با شرکت تولید کننده‌ی لپ تاب مربوطه تماس بگیرید.

برای بهره بردن از بهبود‌های Resizable BAR برروی سیستم‌های دستکتاپ، شما به یک کارت گرافیک، مادربورد و درایور گرافیکی که از این ویژگی پشتیبانی کند، نیاز دارید. کارت‌های گرافیک جدید RTX از جمله RTX 3060 از Resizable BAR پشتیبانی خواهند کرد. انویدیا و شرکای کارت‌های گرافیکی ما نیز در حال آماده سازی به‌روزرسانی‌های VBIOS برای کارت‌های گرافیک فعلی سری RTX 30 برای عرضه در ماه مارس هستند.

علاوه بر این، انویدیا برای ارائه‌ی پشتیبانی از Resizable BAR به مادربورد‌های مختلف، با اینتل، ای‌ام‌دی و دیگر تولید کنندگان بزرگ مادربورد مانند ASRock ، ایسوس (ASUS)، ای‌وی‌جی‌ای (EVGA)، گیگابایت (GIGABYTE) و ام‌اس‌آی (MSI) همکاری نزدیکی داشته است.

شرکت اینتل نیز اعلام کرد که علاوه بر پردازنده‌‌های نسل یازدهم H و S، تعدادی از پردازنده‌های نسل دهم این شرکت نیز از Resizable BAR پشتیبانی خواهند کرد.

تکنولوژی SAM ای‌ام‌دی به پردازنده‌‌های Ryzen 5000 اجازه می‌دهد تا به حافظه‌ی کارت گرافیک دسترسی کامل داشته باشد؛ به عبارت دیگر، به جای محدود بودن به تنها ۲۵۶ مگابایت، این پردازنده‌ها می‌توانند به تمام حافظه‌ی کارت گرافیک دسترسی پیدا کرده و عملکرد بهتری را در اجرای بازی‌ها ارائه دهند. طبق ادعای ای‌ام‌دی، SAM می‌تواند عملکرد برخی از بازی‌ها را تا ۱۱ درصد نیز افزایش دهد.

8
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید