جزئیات جدیدی از حمله‌ی هکرها به شرکت کپ‌کام منتشر شد

23 دی 1399 - 19:29

شرکت کپ‌کام (Capcom) تایید کرده است که حادثه‌ی دسترسی هکرها به اطلاعات این شرکت بدتر از برآوردهای اولیه بوده و احتمالا بیش از ۳۹۰ هزار حساب کاربری تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته‌اند.

سال ۲۰۲۰ میلادی، شرکت کپ‌کام مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفت که در این حادثه، اطلاعات مربوط به برخی از عناوین در دست ساخت این شرکت فاش شدند. با این حال، به نظر می‌رسد مشکل اصلی، تعداد حساب‌های شخصی است که اطلاعات آن‌ها به سرقت رفته‌اند.

شرکت کپ‌کام با انتشار مطلبی، جزئیات مربوط به تحقیقات اخیر خود را در اختیار کاربران قرار داده است. بر اساس مطلب منتشر شده، اطلاعات مربوط به حساب کاربری بیش از ۳ هزار شریک تجاری، ۴ هزار کارمند و بیش از ۹ هزار کارمند سابق، به سرقت رفته است. بر اساس پیش‌بینی اولیه‌ی شرکت کپ‌کام، حدود ۳۵۰ هزار حساب کاربری مورد حمله قرار گرفته بودند، ولی تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بیش از ۳۹۰ هزار حساب کاربری تحت تاثیر این حمله‌ی سایبری قرار گرفته‌اند.

بر اساس مطلب منتشر شده، اطلاعات فاش شده شامل جزئیات حساب‌های مالی و اطلاعات بانکی کاربران نیست که این موضوع خبری خوب برای افراد تحت تاثیر قرار گرفته به شمار می‌رود. شرکت کپ‌کام تایید کرده است که یک شرکت ترد پارتی وظیفه‌‎ی مدیریت تمامی تراکنش‌های مالی این شرکت را به عهده دارد و به همین دلیل، اطلاعات مالی کاربران در این شرکت ذخیره نمی‌شود.

در سال‌های اخیر، شاهد افزایش حملات سایبری به شرکت‌های بازی‌سازی بودیم. امیدواریم این حادثه باعث افزایش سطح امنیت تمامی شرکت‌های فعال در این حوزه شود تا دیگر شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم.

آرینP.morganmeysambDk-_-ManSina Mohseni
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید