سریال The Last of Us آغاز کننده‌ی پروژه‌ی ورود پلی‌استیشن به این عرصه است

۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳

پروژه‌ی ورود شرکت سونی و برند پلی‌استیشن به سینما و تلویزیون، شاید از جمله مهم‌ترین مواردی بود که در هیاهوی ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی نادیده گرفته شد. همچنین، با توجه به شایعات منتشر شده، به‌نظر می‌رسد که سریال The Last of Us شاید تنها شروع این روند باشد و در آینده شاهد عناوین متعددی از این برند در  جعبه‌های جادویی خانه‌هایمان باشیم.

در حقیقت، شرکت سونی با ارائه‌ی تیزرها و اخبارهای متعددی پیرامون چندین و چند سریال تلویزیونی و فیلم سینمایی، نشان داده است که برنامه‌ای جدی برای گسترش دایره‌ی فعالیت‌های خود در حوزه‌ی سرگرمی دارد. همان‌طور که مطلع هستید، فیلم سینمایی Uncharted به زودی و در سال جاری میلادی منتشر خواهد شد و چندی پیش نیز ساخت سریال The Last of Us توسط شبکه‌ی HBO تایید شد. همچنین، سریالی اقتباسی از Twisted Metal نیز در پروسه‌ی ساخت قرار دارد و بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که در آینده باید شاهد مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی اقتباسی بیشتری از عناوین پلی‌استیشن باشیم.

از طرفی دیگر، مدیر عامل پلی‌استیشن یعنی آقای جیم رایان (Jim Ryan)، طی مصاحبه‌ی اخیر خود در CES 2021 (جایی که شرکت سونی اعلامیه‌های رسمی مهم خود در مورد بازی‌های آینده‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ را ارائه کرد) گفت که پلی‌استیشن در حال منطبق شدن با عرصه‌ی جدیدی نظیر تلویزیون و سینما است و در آینده شاهد اتفاقات بزرگی در این زمینه خواهید بود.

این موارد (فیلم و سریال‌های معرفی شده)، تنها ابتدای راه ورود پلی‌استیشن به این حوزه است و ما قصد داریم تا با تزریق محتواهای داستانی خود به رسانه‌های دیگر، مخاطبان بیشتری جذب کنیم. شرکت سونی یک شرکت خلاق در زمینه‌ی سرگرمی است و هیچ چیزی به اندازه‌ی سرگرمی در اولویت این شرکت قرار ندارد.

در پایان، لازم به ذکر است که اخیراً، رئیس و مدیرعامل پلی‌استیشن پروداکشنز (PlayStation Productions) یعنی تونی وینچی‌کوئرا (Tony Vinciquerra) در اظهارات خود تایید کرد که شرکت سونی در حال حاضر بر روی هفت سریال تلویزیون و سه فیلم سینمایی از عناوین خود کار می‌کند.

نظر شما چیست؟ آیا به زودی می‌توانیم شاهد انتشار سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی و حتی انیمیشن‌هایی از عناوین محبوبی نظیر God of War، Ghost of Tsushima و Rachet and Clank باشیم؟

23
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید