بازی Division 2 از فروم‌های فروشگاه استیم استفاده می‌کند

۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
بازی Division 2

بازی Division 2 با وجود عدم انتشار روی این فروشگاه محبوب، همچنان از امکانات آن استفاده می‌کند.

عدم عرضه‌ی یک بازی روی فروشگاهی خاص و استفاده از امکانات دیگر آن چیزی نیست که هر روز با آن مواجه شویم. اما به نظر می‌رسد یوبی‌سافت این کار را با بازی شوتر لوتر خود، یعنی Division 2 انجام می‌دهد. یوبی‌سافت از فروم‌های موجود در استیم استفاده می‌کند و حتی می‌توان گفت که بازی را تبلیغ هم می‌کند. از زمان قراردادهای انحصاری فروشگاه اپیک گیمز شاهد این اتفاقات عجیب بوده‌ایم.

اولین بار بازی Metro Exodus بود که این سبک از انحصاری کردن را شروع کرد. البته این بازی بعد از حدود یکسال به استیم هم اضافه شد و دیپ سیلور (Deep Silver) اعلام کرد که قرارداد آن‌ها با اپیک، انحصار زمانی بوده است. یوبی‌سافت هم وارد این فضا شد و تصمیم گرفت که بازی Division 2 را تنها روی فروشگاه خودش و اپیک عرضه کند.

با این وجود این شرکت هنوز از قابلیت‌های Community Hub استیم که پیش از عرضه‌ی بازی ایجاد شده بود استفاده می‌کند. این نکته در بین کاربران ردیت (Reddit) پخش شد و یوبی‌سافت کمی بعد تصمیم به حذف این Community Hub گرفت. این فروم از ژوئن سال ۲۰۱۸ تا همین چند روز پیش فعال بود. احتمالا علت این کار، واکنش‌های منفی کاربران استیم به این اقدام یوبی‌سافت است. ولو (Valve) هنوز واکنشی به این اتفاقات نشان نداده.

بازی Division 2 در حال حاضر بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس وان، سری ایکس/اس  در دسترس است.

5
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید