توسعه‌دهندگان عناوین Destiny 2 و Valorant از سازندگان کدهای تقلب شکایت می‌کنند

استودیوهای بانجی (Bungie) و رایوت گیمز (Riot Games) که به ترتیب سازنده‌ی عناوین Destiny 2 و Valorant می‌باشند، از زمان انتشار بازی‌هایشان بر روی رایانه‌های شخصی، مجبور به مقابله با متقلبان و کسانی که از کد و روش‌های تقلب استفاده می‌کنند، شده‌اند. حال به نظر می‌رسد که اراده‌ی آن‌ها برای مقابله با متقلبان جدی‌تر شده است.

از زمان عرضه‌ی این عناوین بر روی رایانه‌های شخصی تا الان، تقلب کردن و تعداد متقلبین در این بازی‌ها نه تنها کاهش نیافته بلکه بدتر هم شده است و موجب شده تا بازی‌بازانی که می‌خواهند یک بازی جوانمردانه و عادلانه‌ انجام داده و از آن لذت ببرند، به شدت از این بابت آزرده خاطر شوند. به همین دلیل تعداد بازی‌بازان این عناوین در طی چند ماه اخیر با کاهش روبه‌رو شده است.

به همین خاطر، استودیوهای بانجی و رایوت گیمز تصمیم گرفته‌اند تا گرد هم آمده و از بزرگترین توزیع کننده‌ی روش‌های تقلب، کامرون سانتوس (Cameron Santos) و شرکت گیتور چیتز (GatorCheats)، شکایت کنند.

وبسایت گیتور چیتز، طبق گفته‌ی شخص کامرون سانتوس، ترفندها و روش‌هایی را به منظور تقلب کردن در محبو‌ترین عناوین چندنفره‌ی بازار بازی‌های ویدیویی به فروش می‌رساند. استودیوی بانجی حدود چند ماه پیش به گیتور چیتز اخطار داد تا از این کار دست بردارد اما طبق گفته‌ی وکلای بانجی، این وبسایت هیچ واکنشی نشان نداده و همچنان به تجارت خود ادامه می‌دهد.

دادخواست تشکیل شده توسط استودیوهای بانجی و رایوت گیمز به دنبال جبران خسارات وارد شده به عناوین این استودیوها و همچنین بازپس گیری تمام سودی است که گیتور چیتز از فروش ترفندهای تقلب برای این عناوین برده است. تخمین زده می‌شود که سود حاصل از فروش این ترفندها برابر با ده‌ها یا صدها هزار دلار است. در این دادخواست همچنین از دادگاه خواسته شده تا بلافاصله دستور بازداشت کامرون سانتوس و تعطیلی وبسایت گیتور چیتز صادر گردد. علاوه بر این، طبق این دادخواست بایستی که ترفندهای گیتور چیتز از سطح اینترنت پاک شده و تمامی نرم‌افزارهای ساخته شده و به فروش رفته در این سایت بر روی تمام پلتفرم‌ها غیر فعال شوند.

استودیوهای بانجی و رایوت گیمز برای جلوگیری از تقلب در عناوین خود مقادیر قابل توجهی پول بر روی نرم افزارهای ضد تقلب سرمایه‌گذاری کرده‌اند و حق دارند که از دست متقلبین به شدت عصبانی و بدنبال جلوگیری کامل از تقلب در عناوین خود باشند. بنابراین اگر آنها موفق شوند و هر آنچه را که طبق دادخواست اعلام کرده بودند به دست آورند، یک پیروزی بزرگ برای این استودیوها و تمام بازی‌های چندنفره‌ای که از معضل تقلب رنج می‌برند به دست خواهد آمد. اگر چه این باعث نخواهد شد تا تقلب ریشه‌کن شده و دیگر شاهد آن در هیچ بازی چند نفره‌ای نباشیم اما می‌تواند باعث شود تا بسیاری از متقلبین از این کار دست بردارند و به نوعی ماست‌ها را کیسه کنند!

پیروزی در این دادخواست تنها به نفع استودیوهای بانجی و رایوت گیمز نخواهد بود. ناشر سری Call of Duty، اکتیویژن (Activision) نیز با گیتور چیتز مشکل دارد. تقلب در سری عناوین Call of Duty به موضوعی رایج بدل شده و اکتیویژن نیز تا حدود زیادی در موقعیت بانجی و رایوت گیمز قرار گرفته است. در صورت موفقیت این دادخواست، تعداد متقلبین در سری Call of Duty نیز به شدت کاهش خواهد یافت.

عنوان Valorant هم اکنون بر روی رایانه‌های شخصی و بازی Destiny 2 بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، رایانه‌های شخصی و همچنین سرویس‌ استدیا در دسترس بازی‌بازان قرار دارند. در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی Valorant را به قلم آریا مقدم از اینجا و بررسی بازی Destiny 2 را به قلم میثم عبداللهی پور از اینجا بخوانید.

meysambمحمدمهدی روح‌الامینی
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • T800 گفت:

  خدایی کد های تقلب خیلی باحالن ولی فقط تو بازی های آفلاین و داستان محور توی بازی های آنلاین واقعا نامردیه
  من الان mgs v رو برای بار هزارم ریختم یه چیت زدم همه سلاحاش باز شد ، عجب چیزی شده

 • Amo Hamed گفت:

  چیت تو بازی آنلاین واقعا چه حسی به چیترا میده ؟! بزار بهتون بگم چه حسی بهشون میده ! حسی که خودشونم میدونن اندازه نخود مغز و اسکیل ندارند و ن تنها بازی بقیه رو خراب میکنند بلکه به خودشون هم ظلم میکنند و دوست دارن تو جهالت و رویا خودشون پلیر خوبی باشند

 • Kok گفت:

  چیتر ها اوقده ای هستن دوبار معمولی پلی میدن مثل چی از اسکیل بقیه پلیر ها میخورن. بعد تو گلوشون گیر می‌کنه چت میزنن چقدر ایرانی حلال خور داریم که نونشون تو چیت فروختنه:)