طرفداران بازی Ghost of Tsushima به بازسازی معبد سوشیما کمک کردند

22 دی 1399 - 22:00

پس از طوفانی که باعث تخریب اماکن بسیاری در جزیره‌ی سوشیما شد، هواداران عنوان Ghost of Tsushima، به کمپینی که قصد بازسازی جزیره را داشتند، کمک شایان توجهی انجام داده است.

هنگامی که عنوان Ghost of Tsushima از استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch Production)، اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، با استقبال بسیار خوب بازی‌بازان همراه بود. تریلر گیم‌پلی بازی سال بعد در جریان مراسم E3 با حواشی زیادی همراه بود و از گیم‌پلی روان و چشم‌نواز بازی با تصاویری چشمگیر که نسبت به تریلر سال قبل بهبود یافته بود، حکایت داشت. در سال۲۰۲۰، عنوان Ghost of Tsushima، با استقبال گسترده‌ای منتشر شد. بازی Ghost of Tsushima که به ‌عنوان یکی از بهترین عناوین ماجراجویی طی سال‌های اخیر شناخته می‌شود، در بسیاری از لیست‌های برترین عناوین سال ۲۰۲۰ جایگاه خود را حفظ کرده است.

پس از انتشار این عنوان، جزیره‌ای که داستان این بازی در آن جریان دارد، مورد توجه بسیاری از مخاطبان مواجه شد. در ماه سپتامبر، دروازه‌ای که در مجاورت Watatsumi در جزیره‌ی سوشیما قرار داشت، به‌خاطر طوفان تخریب شد. این طوفان به دلیل خسارتی که به کشور فیلیپین زده بود، معروف است. این طوفان آسیب‌هایی را به کشور ژاپن و برخی جزایر و کشورهای اطراف آن وارد کرده است. دو ماه پس از این طوفان، یک کمپین سرمایه گذاری در کمپ‌فایر (Campfire)، معادل ژاپنی وب سایت‌هایی مانند کیک‌استارتر (Kickstarter)، آغاز شد. هدف اولیه‌ی آن برای جمع کردن سرمایه‌ای معادل با ۵ میلیون ین یا حدود ۴۷ هزار دلار بود.

دروازه و معبد تورری به‌عنوان یک عبادتگاه در کشور ژاپن شناخته می‌شود. ساخت دروازه‌ی جدید تورری که شامل یک امامزاده، متشکل از نام حامیانی است که ۱۰ هزار ین یا بیشتر اهدا کرده‌اند. با محاسبه‌ی تمام بودجه‌ها در ماه مارس، توسعه در آوریل سال جاری آغاز می‌شود. انتظار می‌رود با تاخیرهای بیشتر به دلیل همه گیری ویروس کرونا، پروژه تا ماه آگوست به پایان برسد.

این کمپین به امید جمع آوری پول کافی برای ترمیم دروازه‌ی تورری (torii) و ساخت دروازه‌ی جدیدی به جای آن ایجاد شده است. محبوبیت و تحسین بازی Ghost of Tsushima نقش مهمی در موفقیت سرمایه گذاری جمعی داشت و در مجموع ۲۷،۱۰۳،۸۸۲ ین (۲۵۹ میلیون دلار) برای این کمپین جمع‌آوری شد. این بیش از ۵۰۰ درصد از مبلغ اصلی بود. بازی Ghost of Tsushima در ژاپن به دلیل اصالت داستانی و فرهنگی‌ای که داشت، فروش فوق العاده خوبی را رقم زد. تقریباً یک ماه بعد، عنوان Ghost of Tsushima به سرعت به دومین بازی پرفروش کنسول سونی در ژاپن تبدیل شد. در ماه نوامبر، این بازی بیش از ۵ میلیون نسخه فروخت و سریع‌ترین فروش نسخه‌ی اولیه‌ی یک آی‌پی را برای سونی ثبت نمود.

دروازه و معبد تورری به‌عنوان یک عبادتگاه در کشور ژاپن شناخته می‌شود. ساخت دروازه‌ی جدید تورری که شامل یک مقبره، متشکل از نام حامیانی است که ۱۰ هزار ین یا بیشتر اهدا کرده‌اند. با محاسبه‌ی تمام بودجه‌ها در ماه مارس، توسعه در آوریل سال جاری آغاز می‌شود. انتظار می‌رود با تاخیرهای بیشتر به دلیل همه گیری ویروس کرونا، پروژه تا ماه آگوست به پایان برسد. بازی Ghost of Tsushima هم‌اکنون برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس است. شما می‌توانید نقد و بررسی این عنوان توسط وب‌سایت گیمفا را از اینجا مطالعه کنید.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید