بهینه‌ساز جدید Rainbow Six Siege، سیستم Matchmaking را بهبود می‌بخشد

بازی های آنلاین و سرویس محور اکثرا با انتشار به روزرسانی و بهینه‌ساز‌های متعدد سعی در بهبود مکانیک و سیستم‌های مختلف خود دارند. برای مثال، اخیرا بازی Counter-Strike: Global Offensive طی یک به روزرسانی جدید هوش مصنوعی این عنوان را ارتقا داد تا از سواستفاده‌ی سایر بازی‌بازان جلوگیری شود. حال به نظر می‌رسد که این هفته نوبت عنوان Rainbow Six Siege از یوبی‌سافت (Ubisoft) می‌باشد.

این عنوان، که یک بازی تیراندازی اول شخص چندنفره  است، در سال ۲۰۱۵ به صورت رسمی منتشر شد و بروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس قرار گرفت. همچنین به زودی نسخه‌ی نسل نهمی آن نیز برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس منتشر خواهد شد. با این حال طبق حساب رسمی توییتر Rainbow Six، اکثر بازی‌بازان، به ویژه بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، ظاهراً مشکلی را تجربه کرده‌اند که در آن سایر بازی‌بازان می‌توانند (با سو استفاده از exploitها) خود را به زور به رقابت دیگران وارد کنند و بازی را ادامه دهند.

حساب توییتر بازی Rainbow Six در ۸ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۹ دی ۱۳۹۹) اعلام کرد که یک بهینه‌ساز برای رفع این مشکل منتشر می‌گردد که بازی‌بازان بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی را ملزم به داشتن حداقل یک دوست یا یک فرد شناخته شده که از قبل در تیم مورد نظر ثبت نام شده باشد، می‌نماید. این حساب توییتری در ادامه توضیح داد که این دوست می ‌تواند میزبان و شروع کننده‌ی رقابت یا عضو دیگری از تیم باشد تا بتوان بوسیله‌ی وی فردی که می‌خواهد وارد یک رقابت شده را تایید کرد.

به گفته‌ی رسانه‌ی یورو گیمر (EuroGamer)،در حال حاضر هیچ روش مستقیمی برای حذف یک بازی‌باز از یک رقابت خاص در عنوان Rainbow Six Siege وجود ندارد که متاسفانه باعث ابراز ناراحتی طرفداران و انتقادهای شدید به پشتیبانی این عنوان شده است.

بگذارید تا واضح‌تر منظورم را توضیح بدهم. از این به بعد بازی‌بازان فقط می‌توانند به بازی‌هایی بپیوندند که دوستی در آن تیم داشته باشند تا بتوان از این طریق هویت وی را تایید کرد. (اعم از میزبان تیم یا شخص دیگری که در آن تیم عضو باشد.)

همچنین لازم به ذکر است که بازی‌بازان دیگر نمی‌توانند از exploit های خود سواستفاده نمایند.

متقلبان و هکرها وقتی صحبت از بازی های رایج چند‌ نفره، به خصوص در سبک شوتر اول شخص می‌شود، یک نگرانی غیرمعمول نیستند. برای مثال این مشکل اخیرا بسیار زیاد در عناوین سری Call of Duty مشاهد شده است و اکتیویژن (Activision) در تلاش است تا دست هکرها و متقلبان را از عناوینی مانند Call of Duty: Warzone قطع کند. این نگرانی تنها مختص بازی‌های اکشن و شوتر نیست بلکه بازی‌هایی نظیر Fall Guys: Ultimate Knockout نیز اخیرا با این مشکل مواجه شده‌اند.

در حالی که عنوان Rainbow Six Siege شاید به اندازه‌ی سری Call of Duty محبوب و مشهور نباشد اما این عنوان به طور مداوم در زمینه‌های مختلفی مورد آزمایش قرار گرفته است. به عنوان مثال، طبق مطالعه‌ای که توسط Royal Panda انجام شد، بازی‌بازان عنوان Rainbow Six Siege به طور متوسط بالاترین ضریب هوشی را در بین عناوین متعدد سرویس محور و چند نفره دارند که خبر خوبی برای بازی‌بازان این عنوان هست.

طرفداران این بازی چندنفره‌ و تاکتیک محور ممکن است که با اضافه شدن این ویژگی از این بازی دلسرد شوند چرا که اینگونه فقط می‌توان با دوستان خود بازی کرد و ممکن است بازی بعد از مدتی خسته کننده شود. در این صورت بازی‌بازان می‌توانند منتظر Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine باشند که امید می‌رود مشکلات Rainbow Six Siege را نداشته باشد. هر چند از زمان معرفی آن در سال ۲۰۱۹، بازی تقریبا در سکوت خبری رفته است.

Rainbow Six Siege هم اکنون بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس مخاطبان قرار دارد. در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی آن را به قلم دانیال دهقانی از اینجا بخوانید.

xbox and haloPlayStation Studios PS5معین سلیمانیmeysambH.SONYDk-_-Manکسری نراقی
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید