خالق Super Meat Boy به توانایی ایکس‌باکس سری اس ایمان دارد

۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱

آقای تامی ریفنس، یکی از خالقین سری محبوب و تحسین شده‌ی Super Meat Boy، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود بیان کرده است که کنسول ایکس‌باکس سری اس، توسعه‌ی بازی‌ها در این نسل را با مشکل روبه‌رو نخواهد کرد.

پس از مدت‌ها انتظار، دو شرکت سونی و ماکروسافت کنسول‌های جدید خود را به بازار عرضه کردند. با این حال، از زمان معرفی کنسول ایکس‌باکس سری اس، برخی از کاربران و فعالان صنعت بازی‌های ویدئویی، نگرانی خود نسبت به سخت‌افزار ضعیف‌تر این کنسول در مقایسه با دیگر کنسول‌های نسل نهم را ابراز کرده‌اند. اگرچه برخی بر این باورند که سخت‌افزار ضعیف‌تر این کنسول در دراز مدت بازی‌سازان را با مشکل روبه‌رو خواهد کرد، ولی بسیاری نیز بر این نکته تاکید دارند که دلیلی برای نگرانی در این خصوص وجود ندارد و این کنسول قابلیت اجرای عناوین این نسل را خواهد داشت.

خالق سری Super Meat Boy و طراح ارشد نسخه‌ی دوم سری، آقای تامی ریفنس (Tommy Refenes)، نیز یکی دیگر از افرادی است که باور دارد کنسول ایکس‌باکس سری اس مشکلی را برای توسعه‌دهندگان ایجاد نخواهد کرد. در مصاحبه با وب‌سایت Gamingbolt، آقای ریفنس بیان کرده است که اگرچه این کنسول در زمینه‌ی قدرت پردازشی از دیگر کنسول‌های ضعیف‌تر است، ولی اجرای بازی‌ها با کیفیت ۱۴۴۰P و نرخ فریم ۶۰، می‌تواند نیاز کاربران را برآورده کند. علاوه بر این، خالق Super Meat Boy باور دارد احتمالا تنها زمانی با مشکل عدم توانایی این کنسول در اجرای بازی‌ها روبه‌رو خواهیم شد که به پایان نسل نزدیک شده باشیم.

زمانی که از آقای ریفنس در خصوص توانایی کنسول ایکس‌باکس سری اس در اجرای بازی‌های نسل نهم سوال شد، ایشان در پاسخ بیان کردند:

بله، من باور دارم که این کنسول توانایی لازم را دارد. شاید شما با افکت‌های کمتر، سایه‌ها و انعکاس‌های ضعیف‌تر و مسائل مشابه روبه‌رو شوید، ولی اجرای بازی‌ها با کیفیت ۱۴۴۰P و نرخ فریم ۶۰ بسیار خوب به نظر می‌رسد. شاید این موضوع در ۵ تا ۸ سال آینده به یک مشکل تبدیل شود، ولی تا آن زمان، احتمالا دو کنسول ایکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ نیز به پایان عمر خود نزدیک شده‌اند. البته فرض بر این است که تا آن زمان، شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی این دو کنسول نباشیم.

شرکت مایکروسافت از زمان معرفی کنسول ایکس‌باکس سری اس، از توانایی‌ها و قابلیت‌های این کنسول دفاع کرده است. این شرکت تاکید دارد که این کنسول برای سازندگان هیچ مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

بازی Super Meat Boy Forever در حال حاضر بر روی کنسول نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. این بازی در آینده‌ی نزدیک برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری اکس و اس، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و گوشی‌های هوشمند عرضه خواهد شد.

13
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید