پلی‌استیشن ۵ دومین کنسول پرفروش سال ۲۰۲۰ در کشور انگلستان شد

22 دی 1399 - 18:38

بر اساس آمار منتشر شده، کنسول پلی‌استیشن ۵ جایگاه دومین کنسول پرفروش سال ۲۰۲۰ میلادی در کشور انگلستان را به خود اختصاص داده است. بر اساس این گزارش، کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ در جایگاه نخست این فهرست قرار گرفته است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی GamesIndustry، با وجود عرضه‌ی کنسول نسل نهمی شرکت سونی در هفته‌های پایانی سال، پلی‌استیشن ۵ به دومین کنسول پرفروش سال ۲۰۲۰ میلادی در کشور انگلستان تبدیل شده است. با توجه به آمار منتشر شده، کنسول پلی‌استیشن ۵ با اختلاف بسیار کم، دیگر کنسول شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ را در زمینه‌ی فروش شکست داده است تا این کنسول در جایگاه سوم قرار بگیرد.

در این گزارش آمده است:

برنده‌ی این رقابت، کنسول نینتندو سوییچ است که در ۱۱ ماه از ۱۲ ماه سال ۲۰۲۰ میلادی، پرفروش‌ترین کنسول در کشور انگلستان بود. آمار فروش کنسول نینتندو سوییچ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به میزان ۵۲٫۲ درصد افزایش یافته است. در مقابل، میزان فروش دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان به ترتیب ۳۵٫۳ و ۴۲٫۳ درصد کاهش داشته است.

دومین کنسول پرفروش در سال ۲۰۲۰ میلادی، کنسول پلی‌استیشن ۵ بود و این موضوع، با وجود انتشار این کنسول در اواسط ماه نوامبر رخ داده است. کنسول پلی‌استیشن ۵ با اختلاف بسیار کم این جایگاه را از کنسول پلی‌استیشن ۴ ربوده است.

از نظر موفق‌ترین نسخه در بین تمامی کنسول‌ها، این جایگاه به نسخه‌ی عادی کنسول نینتندو سوییچ با کنترلرهای Neon تعلق می‌گیرد.

بر اساس آمار منتشر شده، کنسول نسل نهمی شرکت سونی، پتانسیل تبدیل شدن به موفق‌ترین کنسول عرضه شده توسط این شرکت را دارد. اخیرا یکی از خبرگزاری‌های کشور ژاپن گزارشی را منتشر کرده بود که بر اساس آن، شرکت سونی در ۴ هفته‌ی نخست، بیش از ۳٫۴ میلیون نسخه از کنسول پلی‌استیشن ۵ را به بازار عرضه کرده است و قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، بین ۱۶ تا ۱۸ میلیون نسخه‌ی دیگر از این کنسول را به فروش برساند.

شرکت سونی اخیرا نسخه‌ی مشکی رنگ کنسول پلی‌استیشن ۵ را نیز معرفی کرده بود که این نسخه با استقبال بسیار خوب هواداران نیز روبه‌رو شد. حال باید منتظر ماند و دید آیا کنسول پلی‌استیشن ۵ می‌تواند به پرفروش‌ترین کنسول عرضه شده توسط شرکت سونی تبدیل شود یا خیر؟

-amirhosein-nimabastamimeysambMhdi14
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید