بازی‌بازان پلی‌استیشن یک ویژگی جدید و مخفی از دوال سنس کشف کردند

۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
دوال سنس

پلی‌استیشن ۵ بالاخره پس از مدت‌ها انتظار عرضه شد و سونی (Sony) توانست که با این کنسول شگفتی ساز جای خود را بیش از پیش در صنعت بازی‌های ویدیویی محکم کند. بازی‌بازان پلی‌استیشن ۵ در وبسیات رددیت (Reddit) هنوز هم در حال کشف ویژگی‌هایی هستند که بسیاری از آن‌ها غافل شده‌اند و یا نتوانسته‌اند که آن‌ها را کشف کنند.

کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و همچنین ایکس‌باکس سری اس به این دلیل که از رابط کاربری و همچنین کنترلرهای تقریبا مشابه با نسل قبل استفاده می‌کنند نتوانستند تا ویژگی‌های خیلی متفاوت یا جدیدی را اضافه کنند. اما برای پلی‌استیشن ۵، سونی نه تنها به طور کامل رابط کاربری را به شکل کاملا متفاوتی از نسل قبل و پلی‌استیشن ۴ طراحی کرد بلکه یک کنترلر کاملاً جدید نیز عرضه کرد که بسیار متفاوت ظاهر شد و همچنین توانست کنترلر دوال شاک (DualShock) را که برای مدتی طولانی سرآمد تمام کنترلرهای پلی‌استیشن بود شکست داده و به بهترین کنترلر پلی‌استیشن تبدیل شود.

به عبارت دیگر، بازی‌بازان پلی‌استیشن هنوز در حال یادگیری نکات جدید و متفاوتی از پلی‌استیشن ۵ و رابط کاربری آن هستند. به عنوان مثال اخیرا کشف شده که اگر دکمه PS روی کنترلر دوال سنس را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید، کنترلر کاملا خاموش می‌شود.

این تنها ویژگی دوال سنس نیست که بسیاری از بازی‌بازان آن را نادیده گرفته‌اند و ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارند. مثلا اگر دکمه‌ی قطع صدا را برای چند ثانیه نگه دارید می‌توانید کنسول و تلویزیون و کنترلر را بی‌صدا کنید.

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد حاضر در صفحه‌ی رددیت پلی‌استیشن هیچ اطلاعی از این دو ویژگی نداشتند که البته دلیل آن این هست که پلی‌استیشن هیچ سرنخی درباره‌ی توانایی‌های مخفی و متفاوت کنترلر به شما نمی‌دهد و در عوض از شما می‌خواهد تا خودتان به کشف این ویژگی‌ها بپردازید.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید نحوه‌ی دقیق عملکرد و بررسی کلی دوال سنس را از اینجا و به قلم محمد حسین کریمی بخوانید.

شما چطور؟ آیا از این ویژگی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ اطلاعی داشتید؟ به نظر شما این ویژگی‌ها باعث ایجاد علاقه‌ی بیشتر برای خرید پلی‌استیشن ۵ خواهد شد؟ با ما به اشتراک بگذارید.

50
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید