گیفت کارت
گیفت کارت

به نظر می‌رسد که ناتی داگ در حال کار بر روی یک پروژه‌ی جدید است

۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰

جدیدترین و جاه طلبانه‌ترین پروژه‌ی استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog)، عنوان The Last of Us Part 2، بعد از مدت‌ها در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۱۳۹۹) عرضه شد و توانست تا به عنوان یکی از موفقترین بازی‌های ویدیویی نام خودش را برای همیشه در تاریخ بازی‌های ویدیویی ماندگار نماید. حال به نظر می‌آید که این استودیو در حال شروع فعالیت برای پروژه‌ی بعدی خود است.

در اواخر سال گذشته شاهد آن بودیم که تعدادی از توسعه دهندگان ناتی داگ ارتقای شغلی دریافت کردند و جایگاه بالاتری را در استودیو بدست گرفتند که یکی از آن‌ها منصوب شدن نیل دراکمن (Neil Druckman) به عنوان ریاست این استودیو بود (می‌توانید خبر مربوطه را از اینجا بخوانید). همچنین به غیر از ریاست دراکمن، تعدادی انگشت شمار از دیگر کارکنان استودیو نیز ارتقای شغلی دریافت کردند. همانطور که در صفحات لینکدین (LinkedIn) توسعه دهندگان ریچارد کمبیر (Richard Cambier) و وینیت آگاروال (Vinit Agarwal) مشاهده شده، این دو فرد که از توسعه‌دهندگان اصلی The Last of Us Part 2 بودند، به سمت کارگردانی و رهبری تیم توسعه‌ی بازی‌ها ارتقا یافته‌اند. این اتفاق از این نظر قابل توجه است که دو فرد برای دو تیم متفاوت منصوب شده‌اند که احتمال اینکه ناتی داگ بر روی بیش از یک پروژه کار کند را تا حدودی افزایش می‌دهد.

حال این سوال پیش می‌آید که این دو نفر چه پروژه‌هایی را در دست دارند؟ آگاروال به طور خاص در پروفایل شخصی خود خاطرنشان کرد که به شدت به عناوین چند نفره و توسعه‌‌ی آن‌ها علاقمند است. همچنین ناتی داگ در ماه‌های اخیر اقدام به استخدام چندین کارمند جدید نموده است که می‌تواند نشانه‌ی این باشد که این استودیو بیش از یک پروژه‌ در دست توسعه دارد.

حتی اگر ناتی داگ شروع به کار بر روی پروژه بعدی خود کرده باشد دلیلی بر این نیست که کار استودیو با The Last of Us Part II لزوماً به پایان رسیده باشد. در سال ۲۰۱۹ مشخص شد که حالت چند نفره‌ی بازی به همراه نسخه‌ی داستانی و اصلی این عنوان عرضه نخواهد شد اما توسعه‌ی آن به طور کلی منتفی نشده است. در عوض گفته شد که حالت چند نفره‌ی این بازی قرار است تا بسیار بهتر از حالت چند نفره‌ی The Last of Us باشد و به همین دلیل نیاز به وقت بیشتری برای توسعه و رسیدن به ایده ‌آل‌های توسعه دهندگان می‌باشد.

به شخصه احتمال می‌دهم که با وسواسی که ناتی داگ در ساخت بازی ‌های ویدیویی دارد و از انجا که دو عضو شرکت به صورت همزمان به عنوان کارگردان تیم توسعه‌ی بازی‌ها منصوب شده‌اند، هم اکنون دو تیم متفاوت در استودیو در حال کار بر روی دو پروژه متفاوت که یکی از آن‌ها به احتمال بسیار زیاد بخش چند نفره‌ی عنوان The Last of Us Part 2 است، می‌باشند. در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی The Last of Us Part 2 را از اینجا به قلم سعید آقابابایی بخوانید.

هر چند که خود ناتی داگ به صورت رسمی هیچ چیزی را در این باره تایید یا تکذیب نکرده است اما با این حال حتی فکر کردن به پروژه‌ی بعدی ناتی داگ هیجان انگیز است!

نظر شما در این باره چیست به نظرتان ناتی داگ روی چه پروژه‌ی مخفی کار می‌کند؟ با ما به اشتراک بگذارید.

68
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید