فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های دیجیتالی سال ۲۰۲۰ منتشر شد

20 دی 1399 - 21:42

به تازگی وب‌سایت خبری و تحلیلی سوپردیتا (SuperData) گزارش مالی خود از سال ۲۰۲۰ میلادی را منتشر کرد که بر اساس آن، بازی‌های ویدئویی درآمدی بیش از ۱۳۹٫۹ میلیارد دلاری از فروش نسخه‌های دیجیتالی داشته‌اند و این میزان به رشد بیش از ۱۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی اشاره دارد.

همچنین در گزارش سوپردیتا آمده است که تنها ۱۰ عنوان، بیش از ۳۴ درصد میزان درآمد ناشی از فروش بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ را در اختیار داشته‌اند. بر طبق این گزارش، درآمد کنسول‌ها از فروش نسخه‌های دیجیتالی بازی‌ها نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی با رشد ۲۸ درصدی همراه بوده است که ۵۸ درصد این بازار فروش مربوط به خرده‌فروشی‌های ایالات متحده می‌شود. این گزارش حاکی از آن است که همه‌گیری ناشی از ویروس کرونا بر میزان فروش بازی‌های کنسولی در ایالات متحده تاثیر زیادی داشته و بازی‌بازان را به این سمت سوق داده است.

بازی انحصاری کنسول نینتندو سوییچ یعنی Animal Crossing: New Horizons موفق شد رکورد بارگیری یک بازی کنسولی را به نام خود ثبت نماید. این عنوان از زمان عرضه در ماه مارس سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۵ میلیون نسخه‌ی دیجیتالی به فروش رسانده و سود ۶۵۴ میلیون دلاری را تقدیم شرکت نینتندو کرده است.

عنوان Call of Duty: Modern Warfare یکی دیگر از پردرآمدترین بازی‌های برتر سال ۲۰۲۰ بود و به لطف مدل تجاری ترکیبی آن از جمله بخش رایگان و بتل‌رویال Warzone، تعداد بازی‌بازان آن به صورت انفجاری افزایش یافتند. همچنین بسیاری از بازی‌بازان بخش Warzone نه تنها از پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده کردند بلکه اقدام به خرید نسخه‌ی کامل Call of Duty: Modern Warfare نیز کردند.

البته بازی‌های ورزشی و پر طرفدار به مانند FIFA و NBA 2K نیز در بازار فروش عناوین دیجیتالی نقش پر رنگی داشتند؛ چنان‌چه که در روزهای نخست همه‌گیری ناشی از ویروس کرونا، شاهد افزایش بیش از ۳۶ درصدی میزان فروش بازی‌های ورزشی دیجیتالی بودیم.

بازی‌های تک نفره و داستانی نیز در در طی سال ۲۰۲۰ عملکرد بسیار خوبی داشتند؛ برای مثال بازی اکشن و هیجان‌انگیز Doom Eternal یکی از پردرآمدترین بازی‌های برتر سال ۲۰۲۰ با میزان فروش بیش از ۳ میلیون واحدی بود. این میزان فروش حدود سه برابر بیشتر از فروش بازی Doom در مدت مشابه سال ۲۰۱۶ به شمار می‌آید. همچنین عناوین موفق و انحصاری شرکت سونی یعنی The Last of Us 2 و Ghost of Tsushima تنها در ماه نخست عرضه‌، به میزان فروش‌های ۲٫۸ میلیون و ۱٫۹ میلیون واحد دیجیتالی دست یافتند.

در میان بازی‌های داستانی و تک نفره، عنوان Cyberpunk 2077 با این که در هفته‌های پایانی سال ۲۰۲۰ عرضه شد اما توانست در رده‌ی هشتم جدول ده بازی پر فروش دیجیتالی سال ۲۰۲۰ قرار گیرد و سود بیش از ۶۰۹ میلیون واحدی را برای شرکت سی‌دی پراجکت رد تنها از طریق فروش دیجیتالی به همراه داشته باشد.

همچنین درآمد بازی‌های واقعیت-مجازی به لطف عرضه‌ی بازی Half-Life: Alyx با رشد بیش از ۲۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ همراه شد. بازی موفق Half-Life: Alyx که با استقبال بالای بازی‌بازان همراه بود، توانست در شش ماه اول عرضه‌ی خود بیش از ۱٫۹ میلیون نسخه‌ی دیجیتالی را به فروش رساند و در همین مدت از میزان فروش دیجیتالی تمامی بازی‌های واقعیت-مجازی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۱۹ نیز درآمد بیشتری کسب نماید.

در پایان شما می‌توانید به جدول پر فروش‌ترین بازی‌های دیجیتالی سال ۲۰۲۰ توجه فرمایید:

عنوان بازیرتبه‌ی سال ۲۰۲۰میزان درآمد (میلیون دلار)
Call of Duty: Modern Warfare۱۱,۹۱۳
FIFA 20۲۱,۰۸۳
Grand Theft Auto V۳۹۱۱
NBA 2K21۴۸۸۹
NBA 2K20۵۷۷۱
Call of Duty: Black Ops Cold War۶۶۷۸
Animal Crossing: New Horizons۷۶۵۴
Cyberpunk 2077۸۶۰۹
Sims 4۹۴۶۲
Doom Eternal۱۰۴۵۴
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید