استیم پشتیبانی بیشتری از کنترلرهای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس خواهد کرد

۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
steam

کمپانی ولو (Valve) توسعه دهنده‌ی استیم (Steam)، شروع به پشتیبانی بیشتر از کنترلرهای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس کرده است و گزینه‌های بیشتری را برای شخصی سازی کنترلرها به شما می‌دهد.

بزرگترین تغییر باعث می‌شود که کنترلرهای جدید ایکس‌باکس (Xbox One Elite Series 2) هنگام بازی از طریق استیم بیشتر مفید واقع شوند و می‌توانید که دکمه‌های L1 و L2 یا R1 و R2 را شخصی سازی کنید. ولو همچنین پشتیبانی از دکمه‌ی اشتراک کنترل‌های ایکس باکس را اضافه کرده است که می‌توان این دکمه را نیز شخصی سازی کرد.

همچنین هر دو کنترلر از پشتیبانی برای محرک‌های محیطی برخوردار خواهند شد که می‌تواند در بازی‌های پشتیبانی شده مورد استفاده قرا بگیرد. علاوه بر این، از این به بعد می‌توان همزمان از چهار کنترلر برای عناوین چند نفره استفاده کرد.

هر چند که این به روزرسانی شامل موارد کمتری برای کنترلر دوال سنس پلی‌استیشن ۵ می‌شود اما به شما اجازه می‌دهد تا شدت نور LED دوال سنس را تغییر دهید. درست است که این به روز رسانی به اندازه‌ی پشتیبانی از کنترلرهای ایکس‌باکس برای پلی‌استیشن ۵ موثر نیست اما با این حال نشان می‌دهد که ولو در حال ایجاد ساختارهایی برای آسانتر کردن بازی با کنترلرها بر روی استیم می‌باشد که خبر خوبی برای آن دسته از کسانی است که با استفاده‌ی از موس و کیبرد رابطه‌ی خوبی ندارند.

در حال حاضر این به روزرسانی فقط برای حالت بتای استیم موجود است اما احتمال می‌رود که به زودی در نسخه‌ی اصلی استیم هم گنجانده شود. اگر از نسخه بتای استیم استفاده می‌کنید، در صورت بروز مشکل در عملکرد کنترلرها ، ولو توصیه می‌کند که درایور کنترلر را به صورت دستی به روز نمایید و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

8
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید