کنسول‌های نسل نهمی در انگلستان عملکرد تجاری بهتری نسبت به نسل قبل داشته‌اند

۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵

در سال گذشته شاهد آن بودیم که کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس پس از معرفی، به بازار عرضه شدند تا بازی‌بازان به صورت رسمی آغاز نسل نهم بازی‌های ویدئویی را جشن بگیرند.
با این که بسیاری از کارشناسان معتقد بودند به علت شیوع ویروس کرونا، دو شرکت سونی و مایکروسافت قادر نخواهند بود کنسول‌های جدید خود را به بازار عرضه کنند، اما این دو شرکت بزرگ موفق به این کار مهم شدند و مدیریت بحران خود را ثابت نمودند. حال طبق آمار و ارقامی که از فروش دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس به دست رسیده، مشخص شد که در کشور انگلستان عملکرد این پلتفرم‌های نسل نهمی نسبت به کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان بسیار بهتر بوده است.

به گزارش آقای کریستوفر درینگ (Christopher Dring) از وب‌سایت تحلیلی گیمزاینداستری (GamesIndustry)، کنسول نینتندو سوییچ در خرده‌فروشی‌های کشور انگلیس عملکرد بسیار موفقی داشته است و توانسته دو پلتفرم رقیب خود را به راحتی شکست دهد. همچنین طبق گفته‌‌ی آقای درینگ، کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس به نسبت کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان، میزان فروش پس از عرضه‌ی بسیار بهتری را به ثبت رسانده‌اند. بدون شک همه‌گیری ناشی از ویروس کرونا و افزایش تعداد بازی‌بازان نسبت به سال ۲۰۱۳ را می‌توان از دلایل اصلی این رشد به شمار آورد. متاسفانه آقای کریستوفر درینگ هنوز اعداد و ارقام رسمی در مورد اختلاف فروش کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی دو شرکت سونی و مایکروسافت را ارائه نداده است.

با توجه به اخبار منتشر شده از سوی شرکت سونی، موفقیت زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ کاملا مشخص بود و انتظار این نتیجه می‌رفت. همچنین برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس نیز اخبار خوبی به گوش می‌رسد و میزان فروش این دستگاه‌ها در کشورهای اروپایی با استقبال خوبی همراه بوده است. البته باید در نظر داشت که هر دو شرکت سونی و مایکروسافت به علت مشکلات ناشی از ویروس کرونا نتوانستند نیاز بازار مصرف را به صورت کامل تامین نمایند و حال به دنبال افزایش تولید محصولات منحصر به فرد خود هستند.

16
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید