درآمد صنعت بازی‌های ویدئویی در بریتانیا برای اولین بار به بیش از ۴ میلیارد پوند رسید

۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸

صنعت بازی‌های ویدئویی یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های فعلی سرگرمی محسوب می‌شود که با سرعت بالایی در حال گسترش است. حال اگر می‌خواهید رقم خاصی را به آن اختصاص دهید، باید اعلام کنیم که درآمد حاصل از فروش بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ در بریتانیا از مرز ۴ میلیار پوند عبور کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از وب‌سایت اتحادیه‌ خرده فروشی‌های سرگرمی (ERA)، درآمد سال قبل بازار بازی‌های ویدئویی بریتانیا معادل ۴/۲ میلیارد پوند بوده است. درآمد صنعت سرگرمی با در نظر گرفتن ویدئو، موسیقی و بازی‌هایی ویدئویی، با ۱۶/۸ درصد رشد به رقم بی‌ سابقه‌ی ۹/۰۵ میلیارد پوند رسید. این در حالی است که بازی‌های ویدئویی سود آور‌ترین بخش بازار سرگرمی بوده‌اند؛ موضوعی که از سال ۲۰۱۳ تا به امروز تغییری نکرده است.

در سال ۲۰۲۰، درآمد بخش بازی‌های ویدئویی نسبت به سال گذشته ۱۴/۵ درصد افزایش پیدا کرد، اما این فروش دیجیتالی بود که با رشد قابل توجهی مواجه شد؛ اتفاقی که با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا دیگر چیزی غافلگیر کننده نیست. فروش دیجیتالی که شامل عناوین موبایل و بازی‌های استریم شده نیز می‌شود، با رشد ۱۶/۳ درصدی به رقم ۳/۶ میلیارد پوند رسید. از طرف دیگر، فروش فیزیکی بازی‌ها نیز ۴/۶ درصد افزایش پیدا کرد و به ۵۹۸/۵ میلیون پوند رسید.

FIFA 21 موفق شد تا با فروش بیش از دو میلیون نسخه، از عناوینی مانند Call of Duty: Black Ops Cold War و Grand Theft Auto V عبور کرده و به پرفروش‌ترین بازی ۲۰۲۰ بریتانیا تبدیل شود. در بخش سخت افزار نیز نینتندو سوییچ توانست تمام رقبای نسل نهمی و هشتمی خود را پشت سر گذاشته و لقب پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ بریتانیا را به خود اختصاص دهد.

شما می‌توانید فهرست پرفروش‌ترین عناوین ۲۰۲۰ بریتانیا را در ادامه مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که فروش نسخه‌ی دیجتالی بازی Animal Crossing: New Horizons در نظر گرفته نشده است.

جایگاهعنوانمجموع فروش
۱FIFA 21۲,۱۸۲,۶۹۴
۲Call Of Duty: Black Ops Cold War۱,۴۲۰,۳۵۳
۳Grand Theft Auto V۱,۱۲۷,۲۲۲
۴FIFA 20۹۰۳,۸۱۰
۵Call Of Duty: Modern Warfare۸۹۷,۳۵۰
۶Animal Crossing: New Horizons۸۱۰,۴۶۲
۷Assassin’s Creed Valhalla۶۶۵,۸۱۵
۸The Last Of Us Part II۵۳۹,۲۴۷
۹NBA 2K20۴۸۱,۵۰۷
۱۰Tom Clancy’s Rainbow Six Siege۴۳۶,۹۵۷
1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید