Nitro XV282K KV اولین مانیتور گیمینگ ایسر با پشتیبانی از HDMI 2.1 است

19 دی 1399 - 22:43

اگر به دنبال ارتقای مانیتور گیمینگ خود برای آینده هستید، خرید یک مانیتور ۴K سازگار با HDMI 2.1 بهترین کاری هست که می‌توانید انجام بدهید. خوشبختانه شرکت ایسر (Acer) اخیراً از مانیتور جدید Nitro XV282K KV خود رونمایی کرده است که قطعاً نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

XV28 که اولین مانیتور سازگار با HDMI 2.1 شرکت ایسر محسوب می‌شود، دارای یک پنل ۲۸ اینچی ۴K با حداکثر نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز است که از FreeSync شرکت ای‌ام‌دی (AMD) نیز پشتیبانی می‌کند. در مقایسه با پهنای باند ۱۸ گیگابیت بر ثانیه‌ی مانیتور‌های سازگار با HDMI 2.0، تکنولوژی HDMI 2.1 اجازه می‌دهد تا پهنای باند به ۴۸ گیگابیت بر ثانیه برسد. افزایش قابل توجه پهنای باند سبب می‌شود تا مانیتور‌های سازگار با HDMI 2.1 بتوانند بازی‌های را با رزلوشن ۴K و نرخ تازه‌‌ سازی ۱۲۰ هرتز نشان دهند. متاسفانه به خاطر محدودیت‌های فعلی تکنولوژی HDMI، امکان رسیدن به حداکثر نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز در رزلوشن ۴K وجود ندارد.

علاوه بر رایانه‌های شخصی، مانیتور جدید ایسر انتخاب خوبی برای دارندگان پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس نیز محسوب می‌شود. اگرچه تعداد عناوینی که با رزلوشن ۴K و نرخ فریم ۱۲۰ اجرا می‌شوند محدود است، اما به هر حال شما برای تجربه‌ی این بازی‌ها با بالاترین کیفیت ممکن به مانیتور‌ها و یا تلویزیون‌های سازگار با HDMI 2.1 نیاز دارید.

Nitro XV282K KV ابتدا قرار است تا در ماه فوریه‌ی سال جاری به صورت انحصاری در کشور چین عرضه شده و سپس در ماه مه راهی اروپا و آمریکا شود. قیمت ۸۹۹ دلاری این مانیتور ممکن است زیاد باشد، اما در نظر داشته باشید که به غیر از برخی تلویزیون‌ها، در حال حاضر تقریباً هیچ مانیتوری با پشتیبانی از HDMI 2.1 وجود ندارد. البته بدون داشتن یک کارت گرافیک قدرتمند، امکان بهره بردن از رزلوشن ۴K و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز این مانیتور وجود ندارد.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید