شایعات جدیدی در مورد نینتندو سوییچ پرو منتشر شد

۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

به تازگی شایعات جدیدی در مورد کنسول احتمالی نینتندو سوییچ پرو منتشر شده است. طبق شایعات اخیر، این کنسول به یک صفحه‌ی OLED مجهز خواهد بود و هم‌چنین از وضوح تصویر ۴K پشتیبانی خواهد کرد.

فردی به نام SciresM که یکی از هکرها و افشاگران مشهور نینتندو است، به تازگی اطلاعاتی را درمورد وجود یک مدل جدید نینتندو سوییچ منتشر کرده است. این کنسول که به سوییچ پرو معروف شده است، ظاهرا کنسول میان‌نسلی نینتندو خواهد بود. این هکر موفق شده تا در کدهای آخرین به‌روزرسان سخت‌افزاری سوییچ، نام رمز Aula را کشف کند که ظاهرا به کنسول جدیدی از سوی نینتندو اشاره می‌کند.

به گفته‌ی SciresM سوییچ پرو مجهز به یک صفحه‌ی OLED خواهد بود. هم‌چنین قرار است که شاهد پشتیبانی از وضوح تصویر ۴K باشیم. داک‌استیشن کنسول جدید هم از نو طراحی شده است. ظاهرا کنسول سوییچ پرو از همان SoC سوییچ و سوییچ لایت با نام Mariko استفاده می‌کند و برخلاف شایعات پیشین تنها یک کنسول خانگی هم نیست. همانند پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس هم شاهد بهینه‌سازی و ارتقای بازی‌ها برای این سیستم خواهیم بود.

وضوح تصویر ۴K به یکی از مرسوم‌ترین و ضروری‌ترین موارد در دنیای کنسول‌های خانگی تبدیل شده و با همه‌گیری تلویزیون‌های ۴K، بسیاری دوست دارند تا بازی‌ها هم از این وضوح تصویر بهره ببرند. البته ارتقا از ۱۰۸۰p به ۴K، نیازمند قدرت سخت‌افزاری بسیاری بیشتری است و به همین سبب شاهد عرضه‌ی کنسول‌های میان‌نسلی هستیم. از طرفی هم عرضه‌ی کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵، باعث شده تا احتمالا نینتندو به فکر عرضه‌ی یک کنسول به‌روزتر باشد.

ظاهرا این کنسول جدید در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ معرفی و در آوریل عرضه خواهد شد. البته مانند هر شایعه‌ای دیگری، تا زمان رسمی شدن این اطلاعات باید منتظر بمانیم. چرا که سوییچ علی‌رغم عدم پشتیبانی از وضوح تصویر ۴K و سخت‌افزار بسیار ضعیف‌تر از کنسول‌های سونی و مایکروسافت، هم‌چنان فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند. به طوری که در سرتاسر جهان شاهد کمبود موجودی این کنسول هستیم. حتی مدل ارزان‌تر سوییچ لایت که فاقد داک‌استیشن هست هم عملکرد بسیار خوبی داشته است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید