ظاهراً استریمر‌های Call of Duty: Warzone با دستکاری SBMM در حال تقلب هستند

۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

مانند Call of Duty Black Ops: Cold War، بازی رایگان Call of Duty: Warzone نیز از مشکلات مربوط به مچ‌میکینگ مهارت محور (SBMM) رنج می‌برد. این سیستم به طور خودکار بازی‌بازانی که از نظر مهارت در سطح یکسانی قرار دارند را در یک لابی (Lobby) قرار می‌دهد. اما اخیراً برخی از طرفداران متوجه شده‌اند که استریمر‌ها و تولید کنندگان محتوای Warzone در لابی‌های مخصوص بازی‌بازان کم تجربه قرار گرفته‌اند.

Drift0r، یکی از یوتیوبر‌های Warzone، به تازگی برخی از استریمر‌ها و تولید کنندگان محتوای بازی را به تقلب متهم کرده است. از آن‌جایی که اکثر بازی‌بازان از وجود و نحوه‌ی کار SBMM خبر دارند، Drift0r مدعی شده است که این افراد دارند از یک روش برای دستکاری SBMM به منطور قرار گرفتن در لابی بازی‌بازان کم تجربه استفاده می‌کنند. با بهره بردن از این راهکار، یک بازی‌باز می‌تواند از هر سه بار، تقریباً دو بار با موفقیت وارد یک لابی بازی‌بازان کم تجربه شود. البته Drift0r نحوه‌ی دقیق کارکرد این روش را توضیح نداده است.

این یوتیوبر با استفاده از برنامه‌ی Call of Duty: Warzone Companion App متوجه شد که تعداد زیادی از بازی‌بازان سطح بالای بازی در لابی‌های بازی‌بازان کم تجربه قرار گرفته‌اند. این برنامه با نشان دادن وضعیت بازی‌بازان درون یک لابی به خصوص، به افراد اجازه می‌دهد تا احتمال پیروزی خود را در نظر بگیرند و در صورت نیاز، از آن لابی خارج شوند.

اگرچه Drift0r هنوز دقیقاً نمی‌داند که استریمر‌ها دقیقاً چطور این کار را انجام می‌دهند، اما با در نظر گرفتن تعداد دفعات تکرار این اتفاق، به احتمال زیاد برخی از بازی‌بازان در حال دستکاری و دور زدن سیستم مچ‌میکینگ بازی هستند. طبق ادعای Drift0r، او مشاهدات خود را برای اکتیویژن (Activsion) فرستاده اما هنوز پاسخی از سوی آن‌ها دریافت نکرده است.

ویدئوی اخیر Drift0r باعث به وجود آمدن بحث‌های زیادی در میان جامعه‌ی بازی‌بازان Warzone شده است. برخی از بازی‌بازان از عادلانه نبودن مسابقات در بازی می‌گویند و عده‌ای دیگر نیز فکر می‌کنند که احتمالاً استریمر‌ها در مسابقات رسمی نیز از این روش استفاده کرده‌اند. با استفاده از وب‌سایت‌های مختلف آنالیز لابی‌های Warzone، بازی‌بازان به اطلاعات جالبی دست پیدا کرده‌اند. اشخاصی مانند HusKerrs که صاحب رکورد در Warzone هستند، در لابی‌هایی قرار گرفته‌اند که بازی‌بازان آن‌ها ضعیف‌تر از این افراد بوده‌اند. اگرچه برخی از افراد تصور می‌کنند این احتمالاً تنها یک اتفاق است، اما عده‌ی زیادی در حال در نظر گرفتن احتمال دستکاری سیستم توسط استریمر‌ها هستند.

البته در نظر داشته باشید که Drift0r، کسی که استریمر‌ها را به تقلب متهم کرد، هنوز نتوانسته است ادعای خود را ثابت کند. حال باید دید که آیا توسعه دهندگان به این موضوع واکنش نشان خواهند داد یا خیر.

بازی Call of Duty: Warzone هم‌اکنون بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

شما می‌توانید ویدئوی منتشر شده از Drift0r را در ادامه مشاهده کنید.

دانلود با کیفیت ۴۸۰P | دانلود با کیفیت ۷۲۰P | دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید