بازی Call of Duty Modern Warfare بیشترین درآمد در سال ۲۰۲۰ را بدست ‌آورد

17 دی 1399 - 23:37
بازی Call of Duty

بازی Call of Duty: Modern Warfare با شکست دادن FIFA ،NBA و Grand Theft Auto 5، پردرآمدترین بازی سال ۲۰۲۰ بود.

نمی‌توان انکار کرد که سری Call of Duty برای اکتیویژن (Activision)، بسیار موفق بوده است. در ماه دسامبر، این شرکت اعلام کرد که این سری در طی ۱۲ ماه گذشته، بیش از ۳ میلیارد دلار درآمد کسب کرده و شاید باعث تعجب نشود که عنوان Call of Duty: Modern Warfare بالاترین درآمد میان عناوین سال ۲۰۲۰ را داشته است. طبق اطلاعات SuperData، یک شرکت تحلیلی تحقیقاتی، بازی Call of Duty: Modern Warfare که در ابتدای سال ۲۰۱۹ منتشر شد، در سال ۲۰۲۰ تقریباً ۱۹۱۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد که آن را در بالای جدول بازی‌های پردرآمد سال ۲۰۲۰ قرار داد. بدیهی است جدا از این عنوان بسیار محبوب، به لطف عنوان بتل‌ رویال  Call of Duty: Warzone که در مارس ۲۰۲۰ منتشر شد، موفق به کسب این درآمدزایی شود.

بازی Warzone به‌صورت رایگان در دسترس بازی‌بازان قرار دارد و از طرفی با همه‌گیری ویروس کرونا، باعث افزایش تعداد بازی‌بازان شد. بسیاری از افراد مجبور شدند برای جلوگیری از شیوع ویروس در خانه بمانند. این در نهایت منجر به این شد که Modern Warfare به پرفروش‌ترین بازی Call of Duty در تمام دوران‌ها تبدیل شود. گزارش SuperData نشان می‌دهد که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War همچنین با داشتن ۶۷۸ میلیون دلار درآمد، در لیست ۱۰ بازی پردرآمد سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. این عنوان که فقط دو ماه پیش در نوامبر ۲۰۲۰ منتشر شد، موفقیت بسیار چشم‌گیری را کسب کرده است. این بازی حتی از Animal Crossing: New Horizons بهتر عمل کرد.

از دیگر بازی‌های لیست ده بازی پردرآمد می‌توان به Grand Theft Auto 5 ،FIFA 20 و هر دو نسخه‌ی NBA 2K20 و NBA 2K21 اشاره کرد. بازی Cyberpunk 2077 با وجود این‌که در ماه دسامبر منتشر شد، توانست به رتبه‌ی هشتم این لیست برسد که با توجه به موفقیت چشمگیر فروشش حتی قبل از انتشار، موضوع تعجب آوری نیست.

فروش Modern Warfare

با ادغام هر سه عنوان Call of Duty فعلی، احتمالاً این موفقیت در طول سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. علی رغم تمام هزینه‌های تولید این بازی‌ها، به‌نظر می‌رسد برخی از هواداران ناامید شده‌اند. شکایت‌های مکرر از اشکالات و سایر مواردی که گیم‌پلی بازی را به خصوص در بخش آنلاین مختل می‌کند،  وجود دارد. ادغام اخیر بین Warzone و Cold War منجر به ‌بروز مسائل جدیدی شده است که در حال حاضر گریبان‌گیر بازی‌بازان می‌شود. بازی Call of Duty: Modern Warfare هم‌اکنون برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس است. نقد و بررسی این بازی توسط وب‌سایت گیمفا را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید