جزئیات جدیدی از گیم‌پلی بازی Deathloop منتشر شد

۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

به تازگی استودیوی آرکین (Arkane Studios) مصاحبه‌ای در مورد بازی Deathloop داشت که در آن به توضیح در مورد گیم‌پلی مبتنی بر تکرار زمان، چگونگی دریافت ایده‌های ساخت این اثر و گزینه‌هایی که بازی‌بازان پس از شروع بازی می‌توانند آن‌ها را آزادانه انتخاب نمایند، پرداخته است.

داستان بازی Deathloop شما را در نقش قهرمانی به نام Colt قرار خواهد داد؛ یک قاتل حرفه‌ای و چابک که بر اثر اتفاقاتی به جزیره‌ی Blackreef وارد می‌شود و پس از آن در یک گرداب زمانی قرار خواهد گرفت. گیم‌پلی بازی Deathloop به گونه‌ای طراحی شده است که با هر بار کشته شدن، بازی‌بازان به ابتدای کار باز خواهند گشت. البته تمامی اتفاقات و وقایعی که تا لحظه‌ی کشته شدن رخ داده، در خاطر Colt خواهد ماند و او می‌تواند هر بار به شیوه‌ای منحصر به فرد و با آمادگی قبلی به مقابله با دشمنان بپردازد.

به تازگی دینگا باکابا (Dinga Bakaba) کارگردان بازی Deathloop در مصاحبه‌ای اظهار داشت:

بازی Deathloop بر اساس حس کاوش و پویش بازی‌بازان طراحی شده است؛ آن‌ها می‌توانند به اختیار خود به دنبال تهدیدهای مختلف محیطی بگردند، سرنخ‌های جالبی از اهداف پیدا نمایند، با هر سرعت و روشی که تمایل دارند، در مراحل پیش‌روی کنند و لحظه به لحظه‌ی نزدیک شدن به هدف را با اختیار و حس کنجکاوی خود پیش ببرند.

گیم‌پلی بازی Deathloop در چهار فاز مختلف از یک روز کامل و در چهار منطقه‌ی منحصر به فرد جریان خواهد داشت. با این حال گیم‌پلی و اتفاقات آن زیاد متکی به زمان نخواهند بود و بازی‌بازان می‌توانند به صورت آزادانه و با هر سرعتی که دوست دارند در یک بازه زمانی به انجام ماموریت‌ها بپردازند و سپس با اتمام مرحله، وارد فاز زمانی بعدی شوند.

اگرچه ممکن است مقیاس محیط‌های بازی Deathloop دامنه‌ی کمتری داشته باشند اما عمق این محیط‌ها و تنوع بالای گیم‌پلی می‌تواند این مسئله را جبران نماید. استودیوی آرکین بسیار تلاش کرده است تا علاوه بر متفاوت بودن چهار منطقه‌ای که داستان در آن‌ها جریان دارد، فازهای زمانی هر منطقه را نیز به صورت ویژه و متفاوت خلق نماید تا با هر بار تجربه‌ی بازی‌بازان جدید و جذاب به نظر برسند.

طبق اعلام استودیوی آرکین، شخصیت‌های اصلی و دشمنان درون بازی نیز از همین الگو پیروی خواهند کرد که تشخیص و یادگیری الگوی رفتاری آن‌ها می‌تواند برای بازی‌بازان به مانند یک سرمایه‌ی ارزشمند و حیاتی باشد:

به عنوان مثال، شما ممکن است دو نگهبان را ببینید که در حال شکایت از شرایط خود هستند. آن‌ها ممکن است به این موضوع که در روز نخست کاری خود باید یک تونل را حفر کنند، معترض باشند و شما این گفت‌و‌گوی جالب را بشنوید. حال شما در این جا می‌توانید آن‌ها را به مانند هر دشمن دیگری بکشید اما اگر آن‌ها زنده بمانند و شما بعد از مدتی به آن‌ها سر بزنید، مشاهده خواهید کرد که حفر آن تونل را به پایان رسانده‌اند. این که شما از کشتن این افراد گذشته‌اید به این معنی خواهد بود که یک تونل جدید که حکم یک میانبر منحصر به فرد دارد را به دست آورده‌اید. این تونل ممکن است شما را به یک منطقه‌ی جدید برساند.

در نهایت آقای باکابا به مسئله‌ی از دست دادن تجهیزات پس از هر بار مردن و گرفتار شدن در گرداب زمانی اشاره داشت. به گفته‌ی وی شاید این موضوع در نگاه اول جالب نباشد اما با توجه به امکاناتی که گیم‌پلی در اختیار بازی‌بازان خلاق و کنجکاو گذاشته است، امکان پیشرفت و به دست آوردن قدرت‌ها و تجیهزات جدیدی برای آن‌ها فراهم خواهد بود و این می‌تواند یکی از ارکان تنوع گیم‌پلی باشد.

بازی Deathloop قرار است در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ (۲۱ می ۲۰۲۱ میلادی) بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه گردد. لازم به ذکر است که این بازی به مدت یک سال در انحصار کنسولی پلی‌استیشن ۵ خواهد بود. در پایان شما می‌توانید جدیدترین تریلر منتشر شده از این اثر را در سایت گیمفا مشاهده نمایید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید