مایکروسافت به دنبال افزایش موجودی ایکس‌باکس سری ایکس است

17 دی 1399 - 13:22
اکس‌باکس سری اکس

به گفته‌ی فیل اسپنسر، مایکروسافت برای تامین کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس خود از ای‌ام‌دی درخواست کمک کرده است.

از زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم، سونی و مایکروسافت با کمبود سخت‌افزار مواجه بوده‌اند. مدتی پیش سونی شروع به افزایش موجودی پلی‌استیشن ۵ کرد. حالا به نظر می‌رسد مایکروسافت هم دست به کار شده است. بر اساس اخبار جدید، مایکروسافت از ای‌ام‌دی (AMD) برای افزایش موجودی ایکس‌باکس سری ایکس درخواست کمک کرده است.

فیل اسپنسر (Phil Spencer) در مصاحبه‌ی اخیر خود در پادکست ویدیویی Larry “Major Nelson” Hyrb، اشاره‌ای به این موضوع کرده است. به گفته‌ی اسپنسر مایکروسافت با تمام توان سعی می‌کند تا پاسخگوی نیاز کاربران باشد. به خاطر سختی‌ و مشکلات فراوان تولید کنسول‌های جدید و البته تقاضای بالا، مایکروسافت به دنبال راه‌هایی برای افزایش تولید خود است. به گفته‌ی اسپنسر، مایکروسافت مستقیما با لیزا سو (Lisa Su)، مدیرعامل ای‌ام‌دی، تماس گرفته و درخواست افزایش تولید قطعات اصلی را داده است. در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از صحبت‌های فیل اسپنسر در این مورد را مشاهده کنید:

بعضی از مردم از من می‌پرسند که چرا کنسول‌های بیشتری نساختید؟ چرا زودتر شروع نکردید؟ چرا زودتر ارسال نکردید؟ این سوال‌ها را از من می‌پرسند. این مسائل همه مربوط به فیزیک و مهندسی است. ما جلوی چیزی را نگرفته‌ایم، بلکه با نهایت سرعت در حال تولید هستیم. تمام خطوط تولید در حال فعالیت هستند. هفته‌ی پیش پشت تلفن با لیزا سو از ای‌ام‌دی صحبت می‌کردم. از او پرسیدم که چطور می‌توانیم تولید بیشتری داشته باشیم؟ این چیزی است که ما دائما به دنبالش هستیم.

از لحاظ تئوری، افزایش تولید پردازنده‌های Zen 2 و تراشه‌های گرافیک RDNA 2، می‌توانند باعث افزایش موجودی ایکس‌باکس سری ایکس باشند. اما باید این نکات را هم در نظر داشته باشیم که ای‌ام‌دی با سونی هم همکاری می‌کند و در بازار رایانه‌های شخصی هم رقابت می‌کند. بنابراین افزایش تولید کار چندان راحتی نیست.

در این شرایط کمبود کنسول‌های نسل نهم، اندک موارد موجود شده هم توسط برخی افراد سودجو خریده می‌شوند. این کنسول‌ها با قیمت بسیار بالاتر مجددا به فروش می‌رسند. با وجود درخواست‌ اسپنسر از ای‌ام‌دی، نباید انتظار افزایش ناگهانی موجودی ایکس‌باکس سری ایکس را داشته باشیم. به گفته‌ی تیم استوارت (Tim Stuart)، رئیس بخش مدیریت مالی ایکس‌باکس، کمبودها تا مدتی ادامه خواهد داشت. در وافع عرضه و تقاضا تا آوریل سال ۲۰۲۱ متعادل نخواهد شد.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید