عناوین رایگان این ماه پلی‌استیشن پلاس در دسترس قرار گرفتند

17 دی 1399 - 12:03

پس از وقفه چند روزه، بالاخره لیست عناوین رایگان ماه ژانویه ۲۰۲۱ سرویس پلی‌استیشن پلاس مشخص شد و کاربران نسل هشتم و نهم پلی‌استیشن می‌توانند اقدام به دریافت آن‌ها نمایند.

درحالی‌که کاربران سرویس ایکس‌باکس گولد از همان آغاز سال میلادی جدیدی به عناوین رایگان ماه دسترسی داشتند، دارندگان پلی‌استیشن پلاس با تاخیر چند روزه می‌توانند نسبت به دریافت دو عنوان پلی‌استیشن چهار و یک عنوان پلی‌استیشن پنج اقدام نمایند.

یکی از این عناوین رایگان پلی‌استیشن چهار، بازی Shadow of the Tomb Raider است که در زمان عرضه با نقدهای مثبتی روبه‌رو شد. دیگر عنوان رایگان این ماه، بازی GreedFall است که توسط استودیو کوچک اسپایدر (spider) عرضه شده و با وجودِ داشتن نقدهای مثبت، از عناوین کمتر شناخته شده‌ی نسل پیش محسوب می‌شود. به لطف پشتیبانی پلی‌استیشن ۵ از عناوین نسل هشت، دارندگان نسل نهم کنسول‌‌های سونی نیز می‌توانند عناوین ذکر شده را دریافت نمایند. به غیر از دو عنوان ذکر شده، بازی Maneater نیز برای پلی‌اسیشن ۵ در سرویس پلاس در دسترس خواهد بود. عنوان Maneater یک نقش‌آفرینی عجیب است که بازی‌باز را در نقش یک کوسه خشمگین قرار می‌دهد.

اولین بازی‌های رایگان سال جدید میلادی حواشی خاص خود را نیز داشتند، بسیاری از کسانی که عنوان Maneater را به تازگی خریداری کرده بودند، از اضافه شدن این بازی به سرویس پلاس ناراضی هستند و در حال حاضر نیز گویا سونی در بعضی موارد نتوانسته هزینه خرید این عنوان را به این دسته از کاربران برگرداند. به غیر از این موارد نیز بسیاری از کاربران در دریافت بازی‌های رایگان این ماه دچار مشکل شده بودند که خوشبختانه این مشکل بعد از چند ساعت برطرف شد.

عناوین رایگان ماه ژانویه تا اول فوریه ۲۰۲۱ در دسترس خواهند بود و بعد از آن با سه عنوان دیگر جایگزین خواهند شد که یکی از آنها عنوان انحصاری Destruction AllStars خواهد بود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Hamid گفت:

  دوستان ببخشید.
  خواستم بگم که اگه ممکنه یه دستی به سر و روی قسمت پروفایل بکشید بیشتر مواقع ادم توش گیج میشه (حداقل من اینطورم البته هنوز بهش عادت نکردم).
  بعد قسمت اعلانات که مثلا نشون میده روی نظراتت ریپلای زده شده خیلی بدجوره (البت چون هنوز اول راهه کلی مشکل داره امیدوارم برطرف بشن) اگه تعغیرش بدید و مثلا به گونه ای باشه که لیست تمام پست هایی رو که در اونها نظر دادی نشون بده به ترتیب خیلی عالی میشه و برای راحتی بیشتر فقط نظراتی رو که خودت ارسال کردی نشون بده با تعداد لایک ها و دیس لایک ها و اگه کسی هم روی نظرت ریپلای زده بود زیرش نشون بده. ببخشید

 • Mateus_bk گفت:

  هرچقدر که مایکرو روی گیمپس مانور میده ؛ از اون طرف سونی روی پلاس مانور میده ؛ هرماه ۳ تا بازی جدید ؛ واقعا ایول :yes:
  .
  شاید در آینده ایی نزدیک ببینیم که مایکرو لایو رو جزئی از گیمپس کنه و سونی پلاس و ps Collection و ps now رو ترکیب کنه