بازی The Sinking City به فروشگاه‌های دیجیتالی بازمی‌گردد

17 دی 1399 - 11:06

پس از حذف شدن عنوان The Sinking City از اغلب فروشگاه‌های آنلاین و خرده‌فروشی‌ها در سال گذشته‌ی میلادی، حال این بازی قرار است به زودی به فروشگاه‌های استیم، مایکروسافت، پلی‌استیشن و دیگر خرده‌فروشی‌های مختلف بازگردد. با این حال، همچنان اختلافات حقوقی میان تیم توسعه‌دهنده و ناشر بازی حل نشده است.

در تابستان سال ۲۰۲۰، بازی The Sinking City به دلایل مختلف از فروشگاه‌های آنلاین حذف شد. استودیوی فراگ‌ورز (Frogwares) به عنوان توسعه‌دهنده‌ی بازی ادعا کرد که شرکت نیکان (Nacon) به عنوان ناشر از پرداخت کامل حق‌الزحمه امتناع کرده و از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به میزان فروش خودداری کرده است. با این حال، نیکان به طور کامل اتهامات را رد و ادعا کرد که استودیوی فراگ‌ورز اساساً می‌خواهد این ناشر را در میان عموم بدنام کند.

به نظر می‌رسد دادگاه‌های کشور فرانسه با موضع شرکت نیکان موافق هستند. دادگاه تجدید نظر پاریس حکم داد که استودیوی فراگ‌ورز در هنگام فسخ قرارداد با نیکان اشتباه کرده است، بنابراین ناشر این حق را دارد که به فروش بازی در استیم و دیگر فروشگاه‌های آنلاین ادامه دهد.

بخشی از بیانیه‌ی جدید شرکت نیکان به شرح زیر است:

دادگاه تجدید نظر فرانسه به فسخ قرارداد غیرقانونی فراگ‌ورز حکم داده است. فراگ‌ورز ایرلند باید از هرگونه اقدام در مورد نقض این قرارداد خودداری کند. صرف نظر از زمان لازم برای حل نهایی این اختلاف، نیکان به اقدامات خود در دفاع از حقوقش ادامه خواهد داد و طبق حکم دادگاه، بازی The Sinking City به فروشگاه‌های آنلاین بازمی‌گردد.

عنوان The Sinking City هم‌اکنون از طریق فروشگاه مایکروسافت قابل خرید است و به زودی بر روی فروشگاه‌های استیم و پلی‌استیشن نیز در دسترس قرار می‌گیرد. صفحه‌ی این بازی در فروشگاه مایکروسافت، شرکت نیکان را به عنوان ناشر معرفی می‌کند، در حالی که صفحه استیم استودیوی فراگ‌ورز را لیست کرده است؛ بنابراین مشخص نیست که کدام طرف از این فروش سود می‌برد. این بازی هرگز از فروشگاه‌های Origin و نینتندو حذف نشد، زیرا این نسخه‌ها توسط یک شریک تجاری دیگر توزیع شده بودند.

بازی The Sinking City در سال ۲۰۱۹ بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شد. شما می‌توانید نقد و بررسی بازی را از طریق این لینک مطالعه کنید. استودیوی فراگ‌ورز در حال حاضر بر روی توسعه‌ی بازی Sherlock Holmes: Chapter One تمرکز کرده است.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید