پشتیبانی استیم از کنترلر‌های ایکس‌‌باکس بهبود پیدا کرده است

16 دی 1399 - 22:45
steam

نسخه‌ی بتای استیم به تازگی به‌روزرسان جدیدی را دریافت کرده است که پشتیبانی از عملکرد‌های مختلف کنترلر‌های ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس الیت نظیر Rumble و Key Binding را بهبود می‌دهد.

شرکت ولو (Valve) امروز به‌روزرسان جدیدی را برای نسخه‌ی بتای استیم منتشر کرد که پشتیبانی از کنترلر‌های ایکس‌باکس بر روی رایانه‌های شخصی را بهبود داده است. شما می‌توانید در ادامه لیست ویژگی‌های پشتیبانی شده را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که برای دسترسی به تنظیمات مربوط به کنترلر، کافی است ابتدا وارد بخش Options شده و سپس به قسمت General Controller Setting مراجعه کنید.

  • پشتیبانی برای بیش از چهار کنترلر ایکس‌باکس
  • امکان اختصاص عملکرد به paddle‌های کنترلر ایکس‌باکس الیت در بخش تنظیمات کنترلر
  • امکان اختصاص عملکرد به کلید Share کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس در بخش تنظیمات کنترلر
  • پشتیبانی از trigger rumble در بازی‌هایی که از Windows.Gaming.Input API استفاده می‌کنند

از طرف دیگر، دارندگان کنترلر دوال‌سنس نیز حالا می‌توانند چراغ LED کنترلر خود را خاموش و یا روشن کنند. لازم به ذکر است که به صورت پیش فرض، این چراغ تا زمان اتصال چندین کنترلر دوال‌سنس خاموش خواهد ماند. حالا که صحبت از دوال‌سنس شد، باید یادآور شویم که سونی مدتی پیش از انتشار رسمی درایو‌های کنترلر‌ جدید خود برای لینوکس (Linux) خبر داد. متاسفانه ویژگی‌های تریگر‌های انطباقی و بازخورد لمسی در حال حاضر بر روی رایانه‌های شخصی پشتیبانی نمی‌شوند. طبق توضیحات ارائه شده توسط سونی، فعال کردن این ویژگی‌ها بر روی رایانه‌های شخصی نیازمند داده‌های زیاد و ساختار‌های داده‌ای پیچیده‌ای است.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید