آیا پلی‌استیشن ۵ اسلیم عرضه خواهد شد؟

16 دی 1399 - 14:50

کنسول‌های نسل بعدی پلی‌‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس سیستم‌های قدرتمندی هستند، اما مطمئناََ اندازه‌ی بزرگ آن‌ها مشکلاتی را برای برخی از دارندگان به وجود می‌آورد. شما می‌توانید این کنسول‌ها را به صورت افقی بر روی میز قرار دهید، اما از نظر ظاهری بهترین و زیبا‌ترین حالت قرارگیری عمودی است. فروشگاه آیکیا (Ikea) برای حل این مشکل سعی می‌کند مشتریان را راهنمایی کند و اندازه‌ها را به صورت دقیق ارائه داده است.

یک کاربر ردیت در فروشگاه آیکیا شاهد راهنمای اندازه‌گیری ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ بوده است. این راهنمایی از طریق جعبه‌های ماکت با اندازه‌ و شکل و شمایل مشابه کنسول‌ها صورت می‌گیرد. با استفاده از این ماکت‌ها و اندازه‌های نقش بسته بر روی آن‌ها، مشتریان می‌توانند متوجه شوند که آیا جای کافی برای قرار دادن کنسول وجود دارد یا خیر.

پلی‌استیشن 5 اسلیم

آیا شاهد پلی‌استیشن ۵ اسلیم خواهیم بود؟

تا به این لحظه تنها شاهد دو نسخه‌ی دیجیتال و استاندارد کنسول پلی‌استیشن ۵ بوده‌ایم. با این وجود، بعید به نظر نمی‌رسد که در اواسط نسل جدید به مانند نسل‌های گذشته شاهد یک تازه‌سازی مجدد از سوی سونی و مایکروسافت باشیم. در حقیقت گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر این که احتمالاََ در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ شاهد پلی‌استیشن ۵ لایت (Playstation 5 Lite) خواهیم بود.

در آوریل سال ۲۰۲۰ جوزپه اسپینلی (Giuseppe Spinelli) با همکاری LetsGoDigital یک طرح مفهومی را در قالب ویدیو منتشر کرده بود که می‌تواند اندازه‌ی حدودی پلی‌استیشن ۵ اسلیم را به نمایش بگذارد. او همچنین کنترلر دوال‌سنس را در رنگ‌های مختلف مانند بنفش، قرمز و مشکی طراحی کرده بود. شاید در آینده‌ای نزدیک شاهد پلی‌استیشن ۵ اسلیم و دوال‌سنس با رنگ‌های مختلف باشیم. مدتی بعد اسپینلی طرحی دیگر را با نام اختصاصی پلی‌استیشن ۵ اسلیم منتشر کرد که جذاب به نظر می‌رسد.

اگرچه ارائه‌ی کنسول‌های کوچک‌تر و تازه‌سازی نسل رویکردی عادی و مورد انتظار به حساب می‌آید، اما ما دقیقاََ نمی‌دانیم که در چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد. پلی‌استیشن ۴ اسلیم تقریباََ ۳ سال بعد از پلی‌استیشن ۴ پایه عرضه شد و در فاصله‌ی کمی پس از آن شاهد پلی‌استیشن ۴ پرو بودیم. از طرفی می‌دانیم که تعدادی از کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ از مشکلاتی مانند صدای فن، داغ شدن مموری و خراب شدن تریگر انطباقی رنج می‌برند، بنابراین این احتمال وجود دارد که سریع‌تر از نسل‌های پیشین شاهد یک کنسول کوچک‌تر باشیم.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید