سونی تولید کنسول پلی‌استیشن ۴ در ژاپن را متوقف کرد

۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴

سونی رسما تولید تمام مدل‌های کنسول پلی‌استیشن ۴ منهای یکی از آن‌ها را در ژاپن متوقف کرد. این خط تولیدها در عوض برای تولید کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۵ دیجیتال استفاده خواهند شد.

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، تولید تمام مدل‌های پلی‌استیشن اسلیم سری CUH-2000 منهای یکی از آن‌ها و هم‌چنین تمام مدل‌های پلی‌استیشن ۴ پرو سری CUH-7000 را متوقف کرده است. این توقف تولید با توجه به عرضه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۵ دیجیتال کاملا منطقی است. خصوصا با توجه به اینکه سونی به خاطر شیوع کرونا، کار آسانی جهت تولید این کنسول‌های جدید نداشته و در سرتاسر جهان شاهد کمبود موجودی این کنسول‌های بوده‌ایم.

تنها مدل پلی‌استیشن ۴ که به تولید خود در ژاپن ادامه می‌دهد، مدل اسلیم ۵۰۰ گیگابایت با رنگ Jet Black است. نسخه‌ی اصلی پلی‌استیشن ۴ یعنی همان سری CUH-1000، در سال ۲۰۱۴ در ژاپن منتشر شد و چند سال پیش تولید خود را متوقف کرد. پلی‌استیشن ۴ اسلیم در سپتامبر ۲۰۱۶ و پلی‌استیشن ۴ پرو در نوامبر ۲۰۱۶ در ژاپن منتشر شدند. حالا به نظر می‌رسد که باید با این کنسول‌ها هم خداحافظی کرد.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در حال حاضر به صورت جهانی در دسترس است. البته همین مشکلات در تولید این کنسول، ضربه‌ی شدیدی به قیمت آن در بازار غیر رسمی وارد کرده و این کنسول با قیمت‌های سرسام‌آوری در سرتاسر جهان به فروش می‌رسد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید