انتظار می‌رود نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۱ باشد

۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
نینتندو سوییچ

به تازگی مشخص شده که بسیاری از تحلیل‌گران صنعت بازی‌های ویدیویی، معتقدند که کنسول نینتندو سوییچ تبدیل به پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۱ خواهد شد. این در حالی است که سال ۲۰۲۱، اولین سال کامل کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت است.

یکی از دلایل پرفروش‌تر بودن نینتندو سوییچ نسبت به پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس، این است که این کنسول‌ها تا ماه نوامبر ۲۰۲۱ با مشکلاتی در رابطه با تولید دست و پنجه نرم خواهند کرد. در واقع پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس در شرایط سختی تولید شده‌ و در حال حاضر به تعداد کافی در دسترس نیستند. همین امر هم باعث افزایش قیمت‌ها در بازار غیر رسمی و کاهش فروش خواهد شد. تحلیل‌گر Kantan Games معقتد است که عرضه‌ی یک نسخه‌ی جدید از کنسول سوییچ هم به افزایش فروش این کنسول در سال ۲۰۲۱ کمک خواهد کرد:

من معتقدم که خانواده‌ی کنسول‌های سوییچ پس از یک ۲۰۲۰ فوق‌العاده، در سال ۲۰۲۱ هم به پرفروش‌ترین کنسول تبدیل خواهد شد. به نظرم منطقی است که شاهد عرضه‌ی یک نسخه‌ی قوی‌تر از کنسول سوییچ در قالب مدل Pro باشیم. این سخت‌افزار جدید در کنار عناوین انحصاری به سوییچ کمک شایانی خواهد کرد. انتظار دارم که سوییچ در سال ۲۰۲۱ به ۲۴ میلیون واحد فروش برسد. هم‌چنین فروش ایکس‌باکس سری ایکس/اس و پلی‌استیشن ۵ مجموعا ۲۵ میلیون واحد باشد.

مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) از گروه NPD هم پیش‌بینی مشابه‌ای دارد:

علی‌رغم عرضه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس، این نینتندو سوییچ است که پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۱ خواهد بود. من پیش‌بینی جسورانه‌تری می‌کنم و معتقدم که این فروش نه به خاطر یک مدل جدید، بلکه به خاطر تبلیغات و بازی‌های نینتندو خواهد بود.

منابع مختلفی گزارش داده‌اند که نینتندو برای عرضه‌ی یک نسخه‌ی جدید از سوییچ در سال ۲۰۲۱ آماده می‌شود. این نسخه قرار است با سخت‌افزار قوی‌تر خود، بازی‌ها را با وضوح تصویر ۴K اجرا کند. البته رئیس نینتندوی آمریکا، داگ باوزر (Doug Bowser)، شایعات مربوط به “سوییچ پرو” را تا حدی رد کرد:

در حال حاضر تمرکز ما بر روی نسخه‌های فعلی است. فناوری دائما در حال رشد و پیشرفت است و ما می‌خواهیم بدانیم که چطور می‌توانیم با استفاده از این فناوری، تجربه‌ی گیم‌پلی بازی‌بازان را ارتقا دهیم. اما همان‌طور که در سال چهارم این کنسول دیدیم، سوییچ جنبش قدرتمندی دارد. ما باید به فکر ارائه‌ی محتوا برای این پلتفرم باشیم.

باوزر هم‌چنین گفت که کنسول سوییچ تقریبا در میانه‌ی طول عمر خود است. سوییچ در مارس سال ۲۰۱۷ منتشر شد و تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۶۸ میلیون واحد فروش دست یافته است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید