گیفت کارت
گیفت کارت

گزارش؛ جزئیات جدیدی از به‌روزرسان‌های آینده‌ی Cyberpunk 2077 منتشر شد

۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷

در روزهای گذشته، شاهد انتشار یک مطلب نسبتا طولانی درباره‌ی برنامه‌های استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) برای بازی Cyberpunk 2077 بودیم. این مطلب که ظاهرا از سوی یکی از اعضای تیم سازنده منتشر شده است، اطلاعاتی از به‌روزرسان‌های آینده‌ی Cyberpunk 2077 را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بازی Cyberpunk 2077 پس از مدت‌ها انتظار در دسترس کاربران قرار گرفت، ولی به دلیل مشکلات فنی متعدد و کیفیت به شدت پایین نسخه‌های کنسولی، با اعتراض شدید هواداران و بازی‌بازان روبه‌رو شد. اخیرا مطلبی در وب‌سایت Reddit منتشر شده است که در آن، اطلاعاتی از برنامه‌های آینده‌ی تیم سازنده برای بازی نیز وجود دارد. در این مطلب، جزئیاتی از به‌روزرسان‌های آینده‌ی بازی Cyberpunk 2077 و همچنین برنامه‌های تیم سازنده که شباهت زیادی به برنامه‌های سازندگان No Man’s Sky دارد، دیده می‌شود.

این فرد که گویا یکی از سازندگان بازی است، تاکید دارد که استودیوی سازنده خود را برای حفاظت از سرمایه‌گذاران فدا کرده و با انتشار بازی در چنین شرایطی، به شدت به اعتبار خود آسیب وارد کرده است. به گفته‌ی این شخص، اعضای تیم سازنده اطلاعاتی از برنامه‌های به‌روزرسان‌های آینده‌ی بازی که به بازی No Man’s Sky Next شباهت دارند و برای اواخر ماه ژوئن برنامه‌ریزی شده‌اند را دریافت کرده‌اند.

شکایت علیه سی‌دی پراجکت رد

با توجه به صحبت‌های این شخص، عرضه‌ی به‌روزرسان‌هایی که قرار بود تا پایان ماه فوریه تمامی مشکلات بازی را رفع کنند، در بهترین حالت تا ماه مارس به طول می‌انجامد. به نظر می‌رسد تیم سازنده با حجم کاری بسیار بالایی برای تبدیل کردن بازی به آن‌چه که در ابتدا قصد ساخت آن را داشتند، روبه‌رو هستند.

شما با دیدن تمام کارهایی که تا به امروز انجام شده است، شگفت‌زده خواهید شد. این موضوع که محتوای بازی برای تمرکز بر ماموریت‌های اصلی حذف شده‌اند، کاملا دروغ است. در ابتدا، امکان غارت تمامی ساختمان‌هایی که در حال حاضر پیام Closed بر روی آن‌ها درج شده و بسته به نظر می‌رسند، وجود داشت. ما بیش از ۵۰ هزار خط از مکالمات بازی را حذف کردیم و من باور دارم که به‌روزرسان ماه ژوئن بسیاری از محتوای حذف شده را دوباره به بازی اضافه خواهد کرد.

بسیاری از بازی‌بازان پس از مشاهده‌ی تریلر منتشر شده در سال ۲۰۱۸، به این نتیجه رسیده بودند که جهان بازی Cyberpunk 2077، شامل یک منطقه‌ی زیرزمینی بسیار وسیع نیز می‌شود. با توجه به صحبت‌های شخص مذکور، به نظر می‌رسد تصور بازی‌بازان صحیح بوده است و احتمال اضافه شدن این بخش به بازی در آینده وجود خواهد داشت.

یک بخش زیرزمینی بسیار بزرگ در شهر وجود داشت که مردم هیچ‌گاه آن را ندیدند؛ چراکه به نظر اعضای ارشد، این بخش به شدت زشت بود. با این حال، این بخش به شدت فوق‌العاده بود و احساس مسیر malkavian/nosferatu در بازی Vampire the Masquerade را به شما القا می‌کرد.

به گفته‌ی این شخص، مشکلات هوش مصنوعی نیز از حذف شدن محتوای بازی نشأت گرفته است. این شخص ادعا کرده است که تیم سازنده در ابتدا یک هوش مصنوعی کامل و عالی را برای بازی طراحی کرده بود، ولی به دلیل وجود مواردی مانند خشونت بالا مجبور به سانسور و حذف آن شده است. حتی مرحله‌ای جانبی در بازی نیز وجود داشته است که شما می‌توانستید به پایگاه Max Tac نفوذ کرده و ماموران پلیس را هک کنید، ولی این مرحله نیز از بازی حذف شده است.

یک هوش مصنوعی کامل با خشونت‌های جزئی در برخی بخش‌ها وجود داشت. در شهر اتفاقاتی رخ می‌داد که شما می‌توانستید صرفا آن‌ها را تماشا کرده و یا مستقیما در آن دخیل باشید. علاوه بر این، موارد دیگر مانند استفاده از مواد مخدر توسط کودکان نیز وجود داشت که در نهایت سانسور و حذف شدند.

مایلز (Miles) یک ماموریت جانبی را طراحی کرده بود که در آن یک افسر Max Tac خودکشی کرده و شما می‌توانستید جای او را بگیرید، ولی این مرحله به قدری پیچیده بود و شما را از همه چیز دور می‌کرد که در نهایت از بازی حذف شد. من امیدوارم این مرحله دوباره به بازی برگردد؛ چراکه نفوذ به این ساختمان و هک کردن چیزهای مختلف بسیار هیجان‌انگیز بود. پس از آن، شما پلیس‌هایی را می‌دیدید که به خاطر کار شما، در زمان دستگیر کردن افراد از کار می‌افتادند.

در نهایت، این شخص به هواداران اطمینان داده است که تیم سازنده سخت در تلاش است تا انتظارات هواداران را برآورده کرده و محتوای بیشتری را در اختیار آن‌ها قرار دهد. البته با توجه به این‌که هویت این شخص مشخص نبوده و استودیوی سی‌دی پراجکت رد نیز تا به این لحظه نسبت به این مطلب هیچ واکنشی نشان نداده است، توصیه می‌کنیم با کمی شک و تردید به جزئیات منتشر شده نگاه کنید.

بازی Cyberpunk 2077 در حال حاضر بر روی پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استدیا، کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد. نسخه‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و اس نیز در دست ساخت قرار داشته و در آینده‌ی نزدیک منتشر خواهند شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید