گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

چگونگی تکامل کنسول‌های پلی‌استیشن؛ همراه با زیرنویس فارسی اختصاصی

بدون شک کنسول‌های پلی‌استیشن در نسل‌های مختلف خاطرات بسیاری را برای بازی‌بازان ثبت کرده‌اند. در این بخش قصد داریم به بررسی چگونگی تکامل این کنسول‌ها از زمان عرضه‌ی اولین نسخه‌ی پلی‌استیشن تا انتشار نسخه‌ی پنجم بپردازیم. با ما همراه باشید.

شرکت سونی اولین کنسول پلی‌استیشن را در دسامبر سال ۱۹۹۴ میلادی و در ژاپن به بازار عرضه شد. این کنسول حدود یک سال بعد در سپتامبر ۱۹۹۵ در اروپا و آمریکای شمالی منتشر گردید. از دسامبر ۱۹۹۴ تا مارس ۲۰۰۶ میلادی، در مجموع حدود ۱۰۴ میلیون دستگاه از این کنسول به فروش رفت.

در سال ۲۰۰۰ میلادی، نسل دوم از کنسول‌های پلی‌استیشن به بازار عرضه شد. طبق آمار ارائه شده، تا انتهای مارس ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۱۵۵ میلیون دستگاه از این کنسول به فروش رفت و تا به امروز پرفروش‌ترین کنسول پلی‌استیشن به شمار می‌رود. از جمله‌ بازی‌های بزرگ و انحصاری این کنسول می‌توان به Shadow of the Colossus، God of War و برخی عناوین دیگر اشاره کرد.

در سال ۲۰۰۶ و یک سال پس از انتشار کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰، کنسول پلی‌استیشن ۳ به بازار عرضه شد. از جمله عناوین هنگام عرضه‌ی این کنسول می‌توان به Resistance: Fall of Man، Call of Duty 3 و برخی بازی‌های دیگر اشاره کرد. تا می ۲۰۱۷ میلادی، در مجموع حدود ۸۷ میلیون دستگاه از این کنسول در سراسر جهان به فروش رفت. از بازی‌های مشهور و انحصاری می‌توان از The Last of Us، God of War 3، Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots و سه نسخه‌ی ابتدایی مجموعه‌ی Uncharted نام برد.

نسل چهارم از کنسول‌های پلی‌استیشن در نوامبر ۲۰۱۳ میلادی عرضه شد. از جمله بازی‌های انحصاری و مشهور این کنسول می‌توان به The Last of Us Part 2، Ghost of Tsushima، Uncharted 4: A Thief’s End و God of War اشاره کرد. طبق آخرین آمار ارائه شده، تاکنون بیش از ۱۱۴ میلیون واحد از این کنسول به فروش رفته است.

سرانجام کنسول پلی‌استیشن ۵ در نوامبر ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه شد. از جمله عناوین هنگام عرضه‌ی این کنسول نیز می‌توان به بازی‌های Demon’s Souls Remake، Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، Astro’s Playroom و برخی بازی‌های دیگر اشاره نمود.

در پایان می‌توان ویدئوی چگونگی تکامل کنسول‌های پلی‌استیشن را به همراه زیرنویس فارسی اختصاصی مشاهده کنید.

دانلود ویدئو با کیفیت ۴۸۰P

دانلود ویدئو با کیفیت ۷۲۰P

دانلود ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰P

0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی